Кардіостимулятор – що потрібно знати про нього?

Кардіостимулятор – це невеликий пристрій розміром з кишеньковий годинник, який вставляється в грудну або черевну порожнину пацієнтам з проблемами серця. Кардіостимулятор може знадобитися людям з різних причин, але найбільш поширеною причиною є аритмія, при якій ритм серця виходить за межі норми.

Кардіостимулятор

Зазвичай, у міру старіння серця, це може ускладнити його нормальну роботу. Пошкодження серцевого м’яза в результаті серцевого нападу також може порушити роботу серця. Деякі ліки можуть порушити серцевий ритм. У всіх перерахованих вище випадках стан пацієнта може бути покращено установкою кардіостимулятора для регулювання діяльності серця.

Як саме працює кардіостимулятор?

Взагалі кажучи, кардіостимулятор – це невелике комп’ютерний пристрій, що складається з генератора, батарей і електродів, які реєструють електричну активність серця і відправляють отримані дані на комп’ютерний пристрій, розташоване в генераторі. При виявленні аномального серцебиття кардіостимулятор посилає імпульс до серця, тим самим нормалізуючи серцевий ритм.

Якщо пацієнту встановлено кардіостимулятор, йому необхідно регулярно відвідувати терапевта для огляду і контролю роботи кардіостимулятора.

Кому потрібен кардіостимулятор?

Кардіостимулятор може використовуватися для лікування багатьох захворювань, але найчастіше він застосовується для пацієнтів з брадикардією – станом, при якому серце б’ється дуже повільно. Іншими поширеними станами, при яких використовується кардіостимулятор, є аритмії – стан, при якому реєструється ненормальний серцевий ритм. Серед інших захворювань, при яких рекомендується установка кардіостимулятора, можна назвати наступні:

  • Синдром хворого синусового вузла – при цьому стані синусовий вузол не може встановити правильний ритм серця.
  • Фібриляція шлуночків – фібриляція шлуночків – це тип аритмії, при якій серце б’ється швидше, ніж належить.
  • Ліки – кардіостимулятор може бути використаний, коли серце сповільнюється через дії деяких ліків, наприклад, бета-блокаторів.

Які ризики, пов’язані з установкою кардіостимулятора?

Як правило, ускладнення після імплантації кардіостимулятора зустрічаються рідко. Деякі з проблем, які можуть виникнути, такі:

  • набряк, кровотеча або інфекція в області, де був встановлений кардіостимулятор
  • пошкодження прилеглого кровоносної судини або нерва
  • ушкодження легкого
  • алергічна реакція на препарати, які використовуються під час процедури встановлення кардіостимулятора

У деяких випадках може відбутися збій в роботі кардіостимулятора, хоча це трапляється рідко. За даними досліджень, проблеми з функціонуванням пристрою виникають у 1 з 250 пацієнтів. Найбільш поширеними несправностями кардіостимулятора є:

  • зміна положення електродів
  • порушення роботи кардіостимулятора через вплив на пацієнта магнітного поля
  • неправильне програмування кардіостимулятора

Термін служби батареї, що живить кардіостимулятор, становить близько 10 років. Після закінчення цього терміну необхідно замінити весь пристрій. Процедури заміни кардіостимулятора зазвичай проходять без ускладнень і добре переносяться пацієнтами. Сучасні кардіостимулятори можна налаштувати відповідно до рівня фізичної активності, який пацієнт хоче підтримувати. Це дозволяє більшій кількості людей в подальшому вести активний спосіб життя.

Компанія Автомедик – перевезення лежачих хворих

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: