Коронавірус, як з ним боротися. Поради ВОЗ

Коронавірус, як з ним боротися?

У зв’язку з розширенням коронавируса у всьому світі генеральний ВОЗ Тедрос Адханом Гебрейесус оголосив в п’ятницю в Женеві “десять порад про те, як уникнути зараження коронавірусом”.

10 показань ВОЗ

  1. Ми часто миємо руки антисептиком, а якщо у нас його немає під рукою-водою з милом. Вірус може передаватися при дотику до інфікованим поверхонь. Або при контакті з хворими людьми, а обережне поводження знижує ризик зараження.
  2. Регулярно чистите такі поверхні, як стільниці на робочих місцях або столи на кухні.
  3. Переконайтеся, що інформація про Covid-19 надходить з надійних джерел. Таких як національні установи охорони здоров’я, медичний персонал або сама ВООЗ. Наприклад, слід пам’ятати, що інфекція зазвичай починається з лихоманки і сухого кашлю. А не від нежиті.
  4. Уникайте подорожей, коли у вас є лихоманка або кашель. Якщо хвороба вражає вас під час перельоту на літаку, негайно повідомте екіпажу. А після повернення додому зверніться до професійного медичного персоналу і розкажіть, звідки ви щойно повернулися.
  5. Ви повинні чхати і кашляти, прикриваючись рукавом (а не рукою). Або використовувати одноразовий серветку, яку потрібно негайно викинути в сміття і вимити руки.
  6. Якщо ви старше 60 років і маєте проблеми зі здоров’ям у вигляді серцево-судинної, респіраторної недостатності або діабету, ризик важкої хвороби в разі інфекції збільшується. Тому слід вживати додаткових заходів обережності. Уникати людних місць, де легко контактувати з потенційними джерелами інфекції.
  7. Якщо ви відчуваєте себе погано, ви повинні залишатися вдома. І викликати лікаря або професійну медсестру, яка повинна запитати нас про симптоми нездужання, куди ми подорожували і з ким ми контактували.
  8. Якщо ви захворіли, ви повинні залишатися вдома, ізолювати себе від інших членів сім’ї. В тому числі під час їжі. І використовувати окремі гуртки, ложки і тарілки.
  9. У разі задишки викликати лікаря.
  10. Природно, що, живучи в оточенні, зараженому хворобою, ми відчуваємо занепокоєння. Ви повинні шукати спосіб, як впоратися з ситуацією, звернутися за допомогою і як гарантувати безпеку на робочому місці, в школі або в релігійному місці.

Інші рекомендації

Національний фонд охорони здоров’я рекомендує, щоб у разі, якщо є підозра на інфекцію, але у людини ще немає симптомів, він залишався вдома. Уникайте контакту з іншими людьми, щоб не було поширення вірусу.
Пам’ятайте, що один хворий пацієнт може бути джерелом інфекції для всіх інших людей в залі очікування!

Якщо протягом останніх 14 днів ви були в північній Італії, Китаї, Південній Кореї, Ірані, Японії, Таїланді, В’єтнамі, Сінгапурі або Тайвані і спостерігали у себе такі симптоми, як лихоманка, кашель, задишка, проблеми з диханням, то негайно повідомте по телефону санітарно-епідеміологічну станцію, викличте інфекційне відділення. Список лікарняних відділень інфекційних захворювань по всій країні можна легко знайти в яндекс або гугл. Якщо ви не вмієте цим користуватися телефонуйте 112, там вам допоможуть.

Тедрос так само запевнив, що все ще є шанс обмежити поширення коронавируса, якщо будуть вжиті рішучі заходи для швидкого виявлення інфекцій, ізоляції пацієнтів, належного догляду за ними і пошуку людей, з якими вони контактували. У різних країнах є різні сценарії, є і різні сценарії в одній країні, додав він.
За його словами, ВООЗ підготувала доповідь, в якому містилися рекомендації для всіх держав. Він закликає владу навчати населення і розширювати нагляд, щоб знайти, ізолювати і лікувати кожного інфікованої людини. Це завдання не тільки для МОЗ, – підкреслив він.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: