Лікарська терапія астми

В даний час астма все ще входить в групу невиліковних повністю хвороб. Проте, правильно проведене лікування дає можливість зробити період ремісії більш тривалим і стабільним, що вже чимало. Особливо для тих, хто періодично страждає від астматичних нападів.

Терапія астми

Зокрема, придушувати симптоми астми можна завдяки спеціальній терапії на основі ряду ліків. Такі ліки приймаються регулярно і забезпечують тим самим високу ефективність лікування.

Головне, що слід домогтися від лікування, це повна керованість хворобою. Отже, такі явища, як звуження і спазм бронхів необхідно запобігти, інакше завдання щодо усунення гострих нападів астми нічого очікувати виконано. Крім того, таким же чином можна позбутися від ряду хронічних симптомів, до яких відносяться хрипи і задишка.

Ліки для лікування астми

Всі ліки, які використовуються для лікування астми, можна розділити на дві категорії:

  1. Ліки з першої категорії покликані допомогти позбутися від м’язового спазму і збільшити просвіт в бронхах. Препарати даного типу застосовують безпосередньо під час нападу, щоб пацієнтові стало негайно легше. Їх дія продовжується, в середньому, близько 15-20 хвилин, не більше. Іншими словами, такі лікарські препарати слід вважати короткодіючими. Прийом будь-яких лікарських препаратів проти астми повинен передувати консультацією з лікарем.
  2. Препарати з другої категорії знижують рівень запалення дихальних шляхів, що допомагає запобігти появі і розвиток астматичного нападу. Діють подібні ліки лише за умови їх регулярного прийому, причому навіть тоді, коли нападів астми не спостерігається. Дія ліків другої категорії проявляється не відразу, а поступово. Згодом рівень запалення зменшується, і пацієнт починає відчувати себе краще. Однак, даний тип ліків не допоможе під час нападу.

Лікарські препарати з першої категорії іменуються бронходіляторамі, оскільки їх основне завдання полягає в збільшенні просвіту бронхів. У свою чергу, всі бронходілятори складаються з трьох типів ліків.

Бронходілятори

  1. 2-стимулятори призначені для розслаблення гладкої мускулатури бронхів. До популярних ліків цієї групи обносяться:
  • сальбутамол (Вентолін, аеролін)
  • фенотерол (беротек)
  • тербуталін (бриканил)

В основному перераховані ліки доступні в якості аерозолів і покликані запобігти напад астми, який активується через підвищеного фізичного навантаження. Крім того, такі ліки має сенс приймати астматикам перед довгою фізичною роботою, що вимагає регулярного напруги. Не обійшлося, втім, і без певних побічних ефектів, до яких можна віднести невелике тремтіння рук і прискорення серцевого ритму, особливо якщо мова йде про використання досить великих доз ліків. Такі ефекти не несуть загрози для серця, однак, пацієнт все ж може відчувати себе не дуже комфортно.

  1. Антіхолінергіческіе лікарські препарати призначені для лікування хворих хронічних бронхітів, проте також використовуються і проти астми. Зокрема, призначаються маленьким дітям у віці до одного рочки. До таких ліків можна віднести:
  • оксітропіум (оксівент)
  • іпратропиум (атровент)

Що стосується побічних ефектів, серед них слід відзначити сухість у роті і розпливчастість зору. Іноді бувають проблеми з сечовипусканням і / або запори.

  1. Препарати теофіллінового ряду. Призначені для лікування серйозних нападів астми, особливо в поєднанні з препаратами першого типу, на кшталт салбутамола. Часто застосовуються для лікування нападів, що проявляються переважно вночі.

Це були препарати першої категорії, вони ж бронходілятори. До другої категорії відносяться ліки двох наступних типів: хромоглікат натрію і кортикостероїди.

Хромоглікат натрію

Хромоглікат натрію (интал). Вельми популярний і давно відомий препарат проти астми, який активно використовується понад 30 років. Практично не має побічних ефектів.

Хромоглікат натрію блокує утворення біологічно активних речовин із стовбурових клітин. Крім того, він допомагає зменшити рівень гіперактивності дихальних шляхів. Хромоглікат нерідко використовується в якості аерозолю. Даний препарат показаний при алергічному типі астми, без серйозних нападів. Препарат часто призначається дітям і допомагає запобігти появі нападу при фізичних вправах. Проте, не всі можуть його використовувати, оскільки можливий прояв таких побічних ефектів, як кашель або запалення і сухість в горлі; останні два ефекту іноді проявляються у дітей.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: