Лікування аутизму. особливості захворювання

Аутизм відноситься до однієї з форм психічних відхилень. Для хворих з таким діагнозом характерно порушення розвитку психіки з яскраво вираженими розладами мови, моторики та інших важливих функцій людини, що позначається на соціальній адаптації та комунікативних навичок.

Лікування аутизму

Аутизм частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток. Хворі соціально безпечні. Незважаючи на те, що цій проблемі приділяється велика увага, стандартних методик в лікування аутизму не існує, і панацеї від хвороби ще не придумано. Лікарські препарати більше спрямовані на підтримку нервової системи, а терапія розрахована на соціальну адаптацію дитини.

Пичини аутизму

Виділяють три причини виникнення цього психічного захворювання:

 • генетичні зміни;
 • як результат іншого захворювання;
 • неправильний обмін речовин.

Лікарі проводять діагностику для визначення ступеня тяжкості захворювання і призначають лікування аутизму за кількома головними ознаками.

 • Взаємодії і відносини соціального характеру (уникнення контакту очі в очі).
 • Комунікація вербальна і невербальна (дитина не говорить, але багато разів повторює одну й ту ж фразу, дивлячись в одну точку, висловлюється жестами).

Інтереси обмежені єдиним захопленням, дією (колесо з піраміди одне і те ж знімає-надягає).

Симптоми і лікування

Можна виділити кілька основних симптомів, які повинні викликати занепокоєння у батьків і стати сигналом для звернення до лікаря.

 • До 6 місяців дитина не проявляє ніяких емоцій.
 • До 12 місяців навіть не намагається лепетати або Гука.
 • До 2 років малюк не може сказати фразу з 2-3 слів.

Пізніше поведінку дитини починає різко відрізнятися від однолітків. Малюк полохливий, похмурий, мовчазний, сторониться товариства дітей і дорослих. Аутист схильний повторювати одні й ті ж рухи, короткі фрази. Наприклад, відкривання-закривання дверей, нахили вперед-назад, вправо-вліво, вимоги «дай мені». Хворий уникає прямого погляду.

Після постановки діагнозу потрібно не тільки медикаментозне лікування, але і звернення до цілої групи фахівців, щоб хворий на аутизм міг вести нормальне життя. Логопеда допоможе дитині навчитися вимовляти звуки, складати слова і фрази.

Психоневролог або невропатолог складуть індивідуальну програму медикаментозного лікування підтримуючої терапії для нервової системи, пропишуть необхідні антидепресанти, стимулятори і антипсихотики. Хоча слід враховувати, що, як було сказано вище, медикаментозне лікування в аутизмі відіграє допоміжну роль. Його проводять для того, щоб допомогти дитині впоратися з агресивними проявами, психічним збудженням, вирішити проблему безсоння і налагодити правильне травлення.

Психолог необхідний для вироблення комунікативних навичок, поведінки в соціумі. Найпродуктивніша методика – поведінкова терапія. Її мета – навчити дитину правильній поведінці і навчити навичкам соціальної комунікації. Проводиться на початкових етапах під наглядом психолога, подальші заняття мама зможе проводити сама.

Добре допомагають нетрадиційні методи лікування:

 • водні процедури, особливо, з дельфіном;
 • залицяння за домашнім тваринам для розвитку співпереживання, турботи про ближнього;
 • прогулянки на природі;
 • фіточаї з м’ятою, ромашкою, календулою.

Додаткова корекція полягає в заняттях лікувальною фізкультурою для оволодіння своїм тілом і використанні спеціальної дієти. У аутистів не засвоюються два білка: казеїн (все молочне) і глютен (борошняне). У кров вони всмоктуються у вигляді ендорфінів, типу наркотиків, чим пояснюється загальмований поведінку дитини. Батькам необхідно максимально прибрати молочні і борошняні продукти, так дитині стане легше.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: