Як і чим лікувати пролежні

Лікування пролежнів

Лікувати пролежні, на жаль, проблема, з якою постійно доводиться стикатися при догляді за лежачими хворими. І, на жаль, часто мало кому вдається цього уникнути. Лікування такого порушення цілісності шкірного покриву нелегкий і тривалий процес. Для досягнення хорошого результату потрібні як матеріальні, таки тимчасові витрати. Частіше за все потрібно і спеціальний матрац, і засоби по догляду, і навіть медикаменти.

Що відносно придбання всього необхідного, то в такому випадку не варто економити. Наприклад, якщо матрац буде не протипролежневі або ж погану якість, то чи не вийде позбутися пролежнів. І, крім того, почнуть з’являтися нові рани. Тому, слід постійно оглядати хворого на наявність стертою шкіри, подразнення, пролежнів. Також необхідне проведення профілактичних процедур. Якщо Ви не впевнені в тому, як правильно це робити, то краще попросіть про консультації у лікаря.

Що таке пролежні?

По суті своїй пролежні – це некроз м’якої тканини (її омертвіння). Виникають вони через те, що при постійному лежанні в одному положенні порушується кровообіг. Також, некроз виникає внаслідок порушення нервової трофіки. Тому, крім застосування мазей та інших засобів, слід також стежити за харчуванням лежачого хворого. Так як одна з причин виникнення пролежнів часто є недостатній або зайва вага хворого. І білкова недостатність.

Пролежні можуть бути чотирьох ступенів. І, якщо перші дві коригуються самостійно. Те третя і четверта ступеня дуже небезпечні. І для лікування може знадобитися хірургічне втручання. Найчастіше, некроз тканин лежачих хворих відбувається в області крижів, лопаток, ребер, ліктів, сідничної кістки.

Що потрібно придбати для лікування пролежнів?

У першу чергу знадобляться медикаменти і препарати інших фармакологічних груп. Це можуть бути спеціальні мазі, гелі, порошки, а також рідини для обробки і промивання ран. Серед засобів обов’язково повинні бути антисептики, ранозагоювальні і підсушують препарати. А також медикаменти для підтримки загального стану, так як пролежні можуть послужити вогнищем інфекції.

Також, буде потрібно протипролежневі матрац. Головне усвідомлювати, що його покупка не замінює інший догляд. Краще не економити і придбати такий матрац з воздухообдувом. Можна придбати протипролежневі подушки. Також, можуть знадобитися спеціальні пов’язки. Стерильні бинти, марлеві серветки і вата. І, звичайно ж, стерильні медичні рукавички.

Ідеальне лікування – комплексний підхід

Для того, щоб полегшити стан лежачих хворих якомога швидше, необхідний ряд дій. На жаль, немає засобу, який позбавить від такої проблеми швидко і нічого не буде потрібно. Для лікування пролежнів першого та другого ступеня, знадобитися:

  • Для початку необхідно усунення причини, по якій почалося відмирання м’яких тканин і порушення їх цілісності. Слід відновити кровообіг і нервову трофіку. У місці самої рани це можливо лише за допомогою медикаментів. На шкірі навколо може допомогти спеціальний масаж.
  • Прискорення відторгнення некротичної маси. Це необхідно для якнайшвидшого відновлення шкіри і запобігання зараженню. Лікування пролежнів без цього етапу неможливо.
  • Після того, як рани очищені, можна приступати до наступного етапу лікування. Важливо, що всі призначення препаратів повинен робити лікар. Щоб уникнути погіршення стану і алергічної реакції. Також, обов’язково слід уточнити про взаємодію з лікарськими засобами, які приймає хворий.

Які препарати найчастіше використовують, щоб лікувати пролежні (некроз м’яких тканин)?

Для загоєння уражених ділянок слід звернути увагу на наступні медикаменти:

  • Солкосерил. Але, його переважно наносити на сухі рани. Тому, таке ранозагоювальний засіб слід застосовувати до вже заживає пролежнів.
  • Хлоргексидин. Антисептик, який не палить рану. Підходить для обробки будь-яких пролежнів.
  • Вінілін. Підходить для регенерації виразкового ураження м’яких тканин. Є також протимікробним засобом. Знімає запалення з шкіри з пролежнями.
  • Дексаметазон мазь. Знімає запалення при некрозі і при появі гнійних виділень шкірного покриву. Сильнодіючий препарат, тому бажана консультація з лікарем.
  • Метилурацил і метилурацил з мирамистином. При пролежнях першого ступеня і навіть при некрозі шкірного покриву надає антисептичну і ранозагоювальну дію.

Лікування пролежнів слід починати негайно, як тільки Ви помітили, що є навіть ледве помітні ураження першого ступеня.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: