Надання першої медичної допомоги

Правильне надання першої медичної допомоги – основне завдання будь-якої людини, що опинилася свідком дорожньо-транспортної пригоди або іншої небезпечної ситуації. Знаючи послідовність дій, які необхідно виконувати до приїзду кваліфікованої допомоги, можна не тільки полегшити стан потерпілого, а й врятувати йому життя.

Надання першої медичної допомоги: алгоритм дії

Перша невідкладна допомога надається безпосередньо на місці події до тих пір, поки потерпілий не отримає кваліфіковане лікування. Переміщення і перевезення хворих здійснюється виключно під наглядом фахівців у кареті швидкої допомоги.

У критичній ситуації головним є вміння взяти себе в руки, щоб потім чітко виконувати наступні дії :

  1. Без паніки оглянути місце події на предмет відсутності потенційної небезпеки для життя.
  2. Обстежити основні життєві характеристики людини: частоту серцевих скорочень, наявність дихання, чи реагують зіниці на світло. Якщо потерпілий знаходиться в свідомому стані, дізнатися його ім’я та адресу, задати інші питання.
  3. Викликати бригаду швидкої, якщо у потерпілого відсутня або утруднене дихання, відчуваються виражені болі в області грудної клітини, живота, є видимі кровотечі, травми, ознаки отруєння.
  4. У залежності від ситуації вжити заходів з надання невідкладної допомоги – відновити прохідність дихальних шляхів, провести серцево-легеневу реанімацію, спробувати зупинити кровотечу, перевернути на бік при блювоті, знерухомити травмовану орган.
  5. Забезпечити потерпілому найбільш комфортні умови – приховати від опадів, холоду або сонячних променів, забезпечити безперешкодний доступ повітря. Разом з ним дочекатися приїзду швидкої.

Техніки надання невідкладної допомоги

Головними техніками надання першої допомоги є:

  1. Штучне дихання . Проводиться, якщо людина знаходиться без свідомості і не дихає. Відновлення функції легенів досягається шляхом вдихання порцій повітря в дихальні шляхи потерпілого.
  2. Штучний масаж серця . Виконується як відокремлений захід або в комплексі з штучним диханням, якщо відсутні дихальних функції та пульс, за допомогою компресії грудної клітини. Кровообіг відновлюється в результаті різкого стиснення серцевого м’яза між кістками хребта і грудної клітки.
  3. Прийом Геймліха . Невідкладна допомога при закупорювання трахеї стороннім предметом, в результаті чого людина починає задихатися. Здійснюється шляхом сильного і різкого натискання на живіт в подребернойобласті до повного відновлення дихання.
  4. Накладення джгута . Застосовується як крайній захід при сильному артеріальній кровотечі, що загрожує життю постраждалого. Палять накладається трохи вище рани на м’яку підкладку і затягується з додатком сили. При правильному проведенні шкіра нижче джгута повинна помітно збліднути.
  5. Накладення шини . При переломах і вивихах важливо зафіксувати травмовану кінцівку В іншому разі вона подальшого пошкодження. Для цього використовуються плоскі тверді предмети, які є під рукою (дощечка, лінійка). Шина, яку примотують бинтом по всій поверхні, повинна захоплювати суглоби, розташовані вище і нижче травми.

Ці знання надзвичайно важливі для порятунку життя людини в критичних ситуаціях. Тому оволодіти навичками надання першої медичної допомоги необхідно кожному.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: