Особливості перевезення лежачих хворих

Перевезення лежачих хворих – це складний процес. Його мають виконувати тільки відповідні кваліфіковані служби. В іншому випадку транспортування принесе неприємні враження або навіть дискомфорт не лише хворому, а й всім людям, які були задіяні. А це в свою чергу може навіть погіршити стан його здоров’я.
Відповідне обладнання та транспорт, навчений персонал здатні суттєво полегшити можливі труднощі. А також обмежити фізичні навантаження лежачого хворого. А медичні працівники, які супроводжують пацієнта протягом поїздки, зможуть надати, при необхідності, екстрену кваліфіковану допомогу.

Види транспортування лежачих хворих

Перш за все є два основні види перевезення таких хворих:

  • планове. Таке перевезення здійснюється в систематичному порядку. Часто не потребують медичного втручання протягом поїздки. Дана поїздка потребує попередньої підготовки.
  • екстрена. Це раптове перевезення невідкладного характеру. Його метою є доставити  лежачого хворого до найближчого медичного закладу. В даному випадку, потрібен супровід медичного персоналу, який здатний стабілізувати стан хворого.

Крім того, є різні види в залежності від транспортного засобу:

  1. автомобільні;
  2. залізничні;
  3. авіаперевезення.

Але, як показує практика, найпоширенішим видом є транспортування саме на автомобільному транспорті. Значно рідше використовують перевезення літаками.

Підготовка пацієнтів

Перед плановим перевезенням лежачого хворого потрібен ряд підготовчих заходів. Відомо, що цей процес також потребує від хворого додаткових сил, оскільки є додатковим навантаженням на організм. Саме тому варто дотримуватися такої схеми в підготовці до транспортування лежачих хворих:

  • детальний аналіз основних показників організму – артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, температури і так далі. Ці показники слід почати вимірювати приблизно за добу до поїздки.
  • психологічна підготовка хворого. Оскільки крім фізичного навантаження поїзда доставить також психологічний дискомфорт і стане стресовою ситуацією.
  • спорожнення кишечника і сечового міхура. Навіть якщо доведеться нетривала за часом дорога, краще зробити необхідні процедури. А у випадку, якщо планується дальній переїзд, то варто взяти з собою кілька памперсів.
  • підготовка одягу хворого. Перш за все зручний одяг потрібно приготувати ​​заздалегідь. Але починати одягати пацієнта варто лише після того, як медичні працівники уважно оглянуть хворого.
  • контакт з медичним закладом, куди планується поїздка. В обов’язковому порядку необхідно зв’язатися з лікарнею, щоб підтвердити готовність прийняти лежачого хворого.

Особливості перевезення лежачих хворих

Головне – наявність не тільки автомобіля зі спеціальним обладнанням, але і кваліфікованого медичного персоналу.

Перш за все автомобіль повинен бути з пандусом і просторим салоном. Оскільки там розмістяться не тільки хворий і медпрацівники, але і супроводжуючі особи. Але крім того, важливою э наявність клімат-контролю.

Обов’язковою умовою є м’яка підвіска медичного автомобіля. Вона згладить нерівності дорожнього покриття і забезпечить хворому комфорт. А також наявність медичного обладнання – дефібрилятора, кардіомонітора, апарату ШВЛ. Ще м’яких носилок стануть безперечними перевагами такої поїздки.

Компанія “Автомедик” пропонує якісні послуги з перевезення лежачих хворих. А також ряд інших послуг по абсолютно прийнятними цінами.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: