Перша медична допомога при обмороженні

Перша допомога при обмороженні

Обмороження – процес пошкодження різних частин (кінцівок) тіла через знаходження тривалий період часу на вулиці або в холодному місці, під дією низьких температур. Воно може статися взимку, якщо температура в повітрі знижується до: -10, -20 градусів Цельсія і нижче. Однак, при високій вологості, під дією вітру може настати обмороження пальців рук навіть в осінньо-весняний період часу, при сильному холоді, морозах на вулиці. Перша медична допомога при обмороженні повинна здійснюватися негайно, оперативно.

 Перша допомога при обмороженні, надання першої допомоги

Що робити при обмороженні рук ?

Холодне повітря, вітер діють на шкіру таким чином, що в ній можуть початися незворотні процеси. Можуть утворитися спазми судин, що може перекрити кровотік в організмі. Тяжкість цих процесів залежить від виду отриманих травм. Форма поразки впливає на надання допомоги хворому. Залежно від форми ураження вибирають відповідну терапію.

Ознаки обмороження і симптоми

Обмороження підрозділяється на 4 ступеня. При появі легкого ступеня у хворого може бути невисока температура до 32 градусів, озноб, утворюється «гусяча шкіра», відтінок її стає синюватим.

Однією з ознак 1 ступеня є низький пульс (до 60 ударів).

Друга і третя ступінь характеризуються низькою температурою тіла, вона може опуститися до 29 С, у людини може спостерігатися слабкість, сонний стан. Шкіра буде мармурової, що не теплою. При цьому сповільнюється дихання, спостерігається пульс (до 50 ударів).

Ознаками при пошкодженнях 3 і 4 ступеня є: у потерпілого спостерігається нудота, можуть бути судоми, він втрачає свідомість. Шкіра має синюватий колір, стає холодною, людина блідне. При цьому лікар діагностує сильну ступінь обмороження – 3, 4 ступеня.

Надання першої допомоги при обмороженні

Форма пошкодження може визначати надання першої допомоги при обмороженні (переохолодженні). Перша дія буде однаковим для різних форм: слід забрати хвору людину від холодного місця, перемістити в тепле. При виникненні легкої форми (1 ступеня) прогріваються частини тіла, шкіри (уражені ділянки). Також проводиться невелике розтирання, виконується масаж тіла, організм прогрівається за допомогою дихання. Далі необхідно накладати пов’язку з марлі. Прогрівання дає можливість нормалізувати кровообіг, пов’язка допомагає захистити шкіру від проникнення інфекцій.

Перша допомога при 2-4 ступеня виключає процедуру прогрівання. При виникненні 3-4 форми даного процесу необхідно негайно звернутися до лікаря, викликати швидку медичну допомогу. При цьому замість процедури прогрівання необхідно покласти теплоизолирующую пов’язку, покрити ковдрою з фольгою, вона може відобразити внутрішнє тепло. Вона робиться з марлі з ватою. Спочатку необхідно накласти марлю, далі вату і повторити таким чином багато разів. Також можна взяти вовняне покривало, теплий плед.

Зверху теплоізолюючої перев’язки необхідно обмотати прогумованим матеріалом, вовняною ковдрою. Далі слід зафіксувати обморожені ділянки шкіри, тіла. Для цього підходять частини дощок, картонки, фанери. Їх необхідно накласти зверху теплоізолюючих перев’язки, зафіксувати бинтами, не пошкоджуючи пошкоджені ділянки шкіри, тіла. Допомога у випадках обмороження незалежно від форми передбачає питво хворого гарячих напоїв, харчування. Хворому не можна приймати аспірин, анальгін, це дозволяє розширенню судин, поліпшенню кровообігу. Не можна протирати шкіру снігом. Лікування 1 ступеня пошкодження на увазі терапію, яка направлена ​​на те, щоб відновити пошкоджені ділянки тіла і шкіри. Обмороження – серйозний стан, яке миє призвести навіть до летального відразу, тому допомога потерпілому слід надавати негайно.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: