Перша допомога при отруєнні

Перша допомога при отруєнні

Харчове отруєння – вкрай неприємне захворювання, яке за статистикою швидкої допомоги, займає одне з перших місць за викликами. Для того, щоб хвороба не увінчалася летальним результатом вкрай важливо вчасно надати грамотну першу допомогу.

Виникнення токсикоінфекції, найчастіше, стає можливим завдяки потраплянню в організм людини патогенних мікроорганізмів або токсинів разом з їжею або напоями. Серед найнебезпечніших харчових продуктів, якими можна отруїтися, знаходяться м’ясо і м’ясні вироби (паштети, фарш, ковбаси, консерви), риба, молоко і молочні продукти (кондитерські вироби, що містять крем, морозиво), погано вимиті фрукти та овочі, алкогольні напої. Отруєння, причиною якого стали отруйні гриби, варто виділити в окрему групу.

Найчастіше отруєння класифікують на:

 1. інфекційні – викликані бактеріями або вірусами;
 2. неінфекційні – викликані отрутами і токсинами.

Потрапляючи в організм патогенні організми синтезують токсичні речовини, ніж та викликають ряд вкрай неприємних, а часто, і небезпечних симптомів.

Симптоми отруєння

Існує три ознаки, які з точною вірогідністю дають можливість судити про отруєння у людини. До них відносяться: малий інкубаційний період – до 6 годин; стрімкий розвиток захворювання; масовий характер – схожі симптоми спостерігаються у всіх, хто вживав продукт.

https://www.youtube.com/watch?v=lXFevscOuEI

Сидіти основних симптомів у відправив людини спостерігаються такі:

 • загальне нездужання і слабкість;
 • нудота;
 • блювота, хоча у деяких цей симптом може бути відсутнім;
 • діарея;
 • болю в області живота;
 • підвищення (часом значне) температури тіла;
 • зниження показників тиску і серцебиття;
 • непритомний стан (спостерігається під час гострих отруєнь).

Для того, щоб запобігти негативним наслідкам отруєння, людині необхідно надати першу допомогу в терміновому порядку.

Перша допомога при отруєнні

Як тільки ви помітили перші симптоми отруєння, відразу ж необхідно спрямувати всі свої дії на звільнення організму від токсинів.

 • промивання шлунка . Кілька склянок нехолодной води або два-три літри слабкого розчину марганцівки повинно вистачити для проведення процедури і викликання блювоти. Повторювати ці дії до того, як зі шлунка почне виходити чиста вода.
 • сорбенти для зменшення загальної інтоксикації . Найпопулярнішим засобом є активоване вугілля (приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кілограм маси тіла), Смекта, Сорбекс, Білий вугілля та інші. Сорбенти варто приймати ще деякий час після відходу симптомів отруєння.
 • чистка кишечника . Найчастіше цей процес не потребує додаткової допомоги і відбувається спонтанно, і його (діарею) ні в якому разі не можна зупиняти медикаментозно. Більш того, при відсутності діарея необхідно випити проносне.
 • заповнення втрат води організмом . При блювоті і проносі організм зневоднюється. Тому обов’язково вживати воду або інші засоби для пероральної дегідратації в великих кількостях.

Якщо ви помітили нетипові прояви отруєння, то необхідно відразу ж, не відкладаючи, звернутися в лікарню або іншої медичної установи. Більш того, швидку необхідно викликати якщо симптоми отруєння проявляються у дітей до 3-х років, жінок в положенні, літніх людей. А також якщо спостерігається почастішання нестримним блюванням, безперервної діареєю і наростаючим нездужанням.

Народні засоби при отруєнні

Отже, швидкість реагування на перші симптоми отруєння і правильна перша допомога здатні значно полегшити перебіг хвороби, а іноді і врятувати людині життя.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: