Перша допомога при порізах

Різана рана – це пошкодження шкірних тканин внаслідок впливу ріжучого предмета. Поверхневі порізи, що зачіпають тільки дерму і підшкірний шар жиру, не вимагають спеціального лікування: досить лише зупинити кровотечу і обробити пошкоджену поверхню антисептиком.

Порізи

Існують і глибокі порізи, іменовані різаними ранами: в таких випадках, цілком ймовірно, буде потрібно втручання фахівця, так як час від часу можна пошкодити сухожилля, м’язову тканину, нерви, зв’язки і судини, які вилікувати без лікаря не можна.

Види порізів

У медичній практиці порізи групують за об’єктами, внаслідок впливу яких сталося пошкодження:

  • Гострі і тонкі об’єкти залишають колоті поранення. Зокрема, саме невелике ушкодження подібного поранення залишається після поранення голкою: її діаметр невеликий, але тим не менш, глибина може бути значною.
  • Гострі об’єкти залишають різані поранення. До даного типу пошкодження зараховується, наприклад, поріз склом: поранення при цьому вузьке, але може бути різним по довжині і глибині.
  • Тупі об’єкти залишають рвані кінці. Як правило, подібні пошкодження з’являються при потужному ударі в зоні кісток. В даному випадку може початися набряк, і рана тривалий час затягується через нерівномірних решт.
  • Гострі і тупі об’єкти залишають, відповідно, пошкодження змішаного типу. Вони з’являються при пошкодженнях багатьох складових організму: зокрема, при падінні, автомобільній катастрофі, і т. д.

Чим допомогти потерпілому: перша допомога

Перша допомога при різаних пораненнях полягає, в основному, в очищенні поранення, зупинці кровотечі, обробці антибактеріальним засобом і закриття для запобігання від впливу навколишнього середовища.

Як очистити різану рану?

Якщо поранення забруднено, тоді його необхідно промити перш ніж почати обробку. При досить чистому пошкодженні даний пункт можна пропустити. Знайдіть чисті бинти або вату, змочіть водою з милом (по можливості дитячим), намильте поранену область шкіри, і потім зробіть промивання рани водою.

Яким засобом обробити різану рану для знезараження?

Оброблення різаних ран потрібно, для того щоб не допустити нагноєння. Слідом за тим, як ви промили рану візьміть чистий ватний тампон і намочіть шматочок одним з цих антибактеріальних засобів:

  • Галогени: натрію гіпохлорит, хлорамін Б, плівасепт.
  • Окислювачі: калію перманганат, гидроперит.
  • Феноли: ваготил.

Якщо даних лікарських засобів немає в наявності, тоді скористайтеся спиртом 96%.

Як припинити кровотечу з різаної рани?

Глибокі різані рани супутніх значною втратою крові, і в даному випадку потрібно втручання лікаря, але якщо за визначеними підставами, немає можливості отримання кваліфікованої допомоги, то перша допомога може полягати в придавливанием поранення шматочком чистого бинта або тугий перев’язці пошкодженого місця. Прі не глибокої рани досить обробити поранення перекисом водню 3%.

Як закрити різану рану? Слідом за тим, як ви зупините кровотечу, можна закрити рану. Забинтуйте рану або накладіть пластир, які необхідно міняти кілька разів на добу. Це необхідно зробити, якщо рана розташована на кінцівках (особливо, якщо на фалангах пальців або ступнях). В інших епізодах при невеликих різаних ранах краще залишити їх розкритими: так поранення швидше заживе.

Загоєння порізів

Протягом наступної доби після ушкодження можна братися наносити мазі, для того щоб не було рубців від різаних ран, а також наблизити одужання.

Сьогодні застосовують такі мазі від порізів:

  • Д-пантенол. Дане ліки випускається в різних формах, але для поранень краще вживати у вигляді мазі, тому, як вона тривалий час всмоктується і добре пом’якшує шкірні покриви, що дає можливість уникнути додаткових ушкоджень. Дана мазь включає вітамін В5, що прискорює регенерацію шкіри. Даний засіб наноситься тричі на добу.
  • Мазь календули. Ця мазь відмінно прибирає запалення і позитивно впливає при тривало не загоюються пораненнях.
  • Мазь етонію. Надає лікувальний ефект при гнійних пораненнях, має антибактеріальну властивість і наближає одужання.

Якщо після пошкодження залишився рубець (це трапляється внаслідок глибоких поранень), тоді використовують мазь Контрактубекс, яка сприяє швидкому зникненню шрамів.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: