Перша допомога при ударі струмом. Що можна зробити до приїзду швидкої допомоги?

Удар струмом або електротравму можна отримати в побуті, якщо зламалася розетка, будь-якої електроприлад або просто не дотримувалося техніка безпеки. Ці причини є основними чинниками отримання електротравми. Але також травми можна отримати і в вуличних умовах. Наприклад при обірваних проводах або при грозі з блискавкою, такий стан може бути смертельним для організму, якщо не була надана допомога.

Перша допомога при ударі струмом

Небезпека такої травмою полягає у впливі струму на організм, в організмі відбуваються наступні зміни.

  • Виникає опік. Струм має високу температуру і тому, проходячи по тканинах, відбувається перегрів і виникають опіки на тілі. Утворюються точки і смуги в місцях, де він увійшов і вийшов.
  • Збій в серцевої роботі. Такий стан відбувається через те, що серце випускає свої сигнали, які змушують його правильно працювати. При впливі струму різної частоти ритм серця порушується і це може привести до зупинки серця.
  • Організм людини є хорошою провідною системою, може пошкоджувати не тільки шкіру, але і органи м’язи і судини. В першу чергу току піддається нервові і дихальні органи. У перші хвилини після травми у людини з’являються судоми, людина втрачає свідомість і може зупинитися дихання.

Ступеня ураження струмом

Існує кілька ступенів удару струмом. На першому етапі людина не втрачає свідомість, але можуть відбуватися судоми в м’язах, які швидко проходять. А в другому
етапі непритомніє, при цьому робота інших органів не порушується. На 3 етапі крім втрати свідомості, виникають судоми, припиняється серцевої діяльності і дихання. Ступінь ураження залежить від величини удару струму і від багатьох інших факторів.

Як надати першу допомогу

Цю допомогу, необхідно знати кожній людині.

  1. Припинити дію струму на організм. При наданні допомоги, необхідно переконатися, що людині послугами якої користується не загрожує небезпека. Потерпілий чоловік може також проводити струм. І при наданні допомоги можна отримати таку ж травму як у потерпілого. Якщо удар струмом був в приміщенні, необхідно відключити всі проводять струм системи, рубильники і знеструмити мережу. Не можна торкатися джерела струму голими руками захиститися від струму допоможуть гумові рукавички. Також можна скинути провід з потерпілого дерев’яною палицею або згорнутої папером, можна прибрати потерпілого, тримаючи його за одяг. Якщо поразка відбулося ударом струму від блискавки, його можна чіпати голими руками.
  2. Наступним дією для надання допомоги є перевірка у потерпілого дихання і серцевої діяльності.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: