Перша допомога при втраті свідомості

Досить часто ніхто не замислюється про те, що зовсім випадково можна спостерігати як людина в звичайній обстановці може втратити свідомість, хоча нічого і не віщувало біди. І такі ситуації не так вже й рідкісні. Що ж потрібно зробити, щоб не стати заручником ситуації і швидко допомогти людині. Непритомність – стан, при якому людина не отримує кисень в мозок і кров. Це може статися не тільки з хворою людиною, а й зі здоровим.

Перша допомога при втраті свідомості

Причинами втрати свідомості може бути важке або поверхневе захворювання (панічні остраху, фобії), кисневе виснаження, перевантаження організму (наприклад, при важкій роботі). А також при посилених заняття спортом. Також такі ситуації можуть статися з людьми, у яких часто скаче тиск. І при різкому русі можлива втрата свідомості. Особливо обережно повинні поводитися люди, які зловживають курінням. Так як при такій звичці особливо збільшується ймовірність непритомності. Багато людей, що бажають схуднути в швидкі терміни, виснажують себе дієтами, що протипоказано. І це також є причиною частих непритомності, особливо, якщо це люди підліткового або похилого віку.

Ознаки

Непритомність не настає відразу. Перед цим станом людина відчує слабкість і на тілі з’явиться холодний піт. Шкіра сполотніє і сильно закрутиться голова, потім в голові почується шум, і людина втрачає свідомість. Цей стан триває близько однієї хвилини, а тому навколишні зможуть вчасно розгледіти і можливо запобігти ситуації, але якщо ж це сталося потрібно знати, як себе вести.

Допомога при непритомності

Для того, щоб надати кому – то допомога слід знати, що потрібно зробити, якщо самому стане погано. При підозрі на свідомість у себе необхідно лягти, або, в крайньому випадку сісти. Далі слід повністю звільнити груди для повноцінного дихання і кроводвіженія. Якщо ж погано стало людині, що знаходиться поруч з вами, слід покласти його в безпечне горизонтальне місце, щоб він не вдарився головою. Потім слід нахилити його на бік або покласти на коліно, щоб людина не захлинувся блювотними масами. Обов’язково слід забезпечити приплив свіжого повітря, для цього можна відкрити вікно і зробити наскрізне провітрювання.

Щоб вивести з непритомного стану можна скористатися сильно пахнуть речовинами: нашатирем або оцтом. Якщо після всіх дій людина залишилася лежати в такому ж положенні, то потрібно перевірити пульс або скористатися дзеркалом, для перевірки дихання, коли ознак не виявлено, слід зробити прямий масаж серця і викликати швидку допомогу. Постраждалого не слід залишати на самоті, а після непритомності запропонувати солодкий чай. Непритомність може трапитися з кожним. І ніхто від цього не застрахований, а тому необхідно знати, як надати допомогу при втраті свідомості.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: