Типові помилки під час надання першої допомоги

Дуже часто через незнання люди вдаються до абсолютно непотрібним методам, які можуть привести до погіршення критичної ситуації, коли необхідно надати першу допомогу якомога швидше. Ці способи дивним чином прижилися в побуті і поширені в суспільстві. Як діяти правильно, щоб не погіршити стан потерпілого, які можуть бути помилки при першій допомозі?

Помилки під час надання першої допомоги

При кровотечах

 1. При кровотечі люди часто закидають голову, що може призвести до потрапляння крові в горло і шлунок. Щоб зупинити крововтрату, необхідно сісти рівно, засунути ватний змочений в перекису водню тампон в ніздрю, а до перенісся прикласти щось холодне. Після зупинки крові, утриматися від гарячої та гострої їжі, яка може привести до розширення судин.
 2. Ще один випадок, який часто призводить до непоправних наслідків, це неправильне накладення джгута при кровотечах. Його накладають не за правилами, не в ті місця, і в випадках, коли він не потрібен. Якщо залишити такий джгут на кілька годин, то з’явиться ризик некрозу тканин з подальшою ампутацією. Палять використовують тільки при артеріальній кровотечі, тобто коли кров має яскраво-червоний колір і б’є поштовхами. Необхідно пальцем перекрити вену і накласти чекають трохи вище рани, але не довше, ніж на годину. При сумнівах, і венозний і артеріальний кровотеча можна зупиняти простими тугими пов’язками.

Опіки, рани, вивихи

 1. Насамперед при опіку слід оцінити площу обпаленої поверхні. Якщо вона невелика, то буде досить помістити місце під холодну воду. Також можна нанести на шкіру господарське мило. Луг нейтралізує дію кислоти на обпаленому ділянці і зменшить біль. Якщо площа опіку велика, то слід після холодної води накласти стерильну пов’язку і звернутися до лікаря. Ні в якому разі не використовувати вату в якості пов’язки.
 2. При обробці відкритих ран багато хто до цих пір користуються йодом або зеленкою, які більше підійдуть для дрібних ран. Ці кошти можуть привести до серйозних опіків, які залишать рубці. Найкраще обробити поверхню шкіри перекисом водню, а потім нанести марлеву пов’язку,
 3. Не можна розтирати руки, обличчя і вуха при обмороженні. На морозі судини відритих ділянок шкіри стають крихкими через поганий кровотоку. Щоб зігрітися, потрібно увійти в тепле приміщення і поступово зігріватися зсередини за допомогою солодкого чаю.
 4. Чергове вкорінене шкідливе лікування, це в разі вивиху, розтягнення або удару, гріти місце і прикладати до нього гарячі компреси. Робити цього не можна, так як тепло тільки збільшує набряклість тканин. У разі нещасного випадку необхідно забезпечити кінцівки спокій, прикласти холод, і потім звернутися до лікаря.
 5. Ні в якому разі не намагатися дістати з рани чужорідні предмети самостійно!

Інші помилки при першій допомозі

 1. Ще наші бабусі і мами при високій температурі обов’язково кутали тіло хворого в ковдри, щоб зняти озноб і холод. Однак цього робити не можна. Температура тіла підвищується і, як наслідок, через різницю з навколишнім середовищем воно починає мерзнути. Якщо його додатково утеплити, то температура продовжить підвищуватися. Щоб допомогти хворому, необхідно протерти тіло прохолодним рушником і за рекомендацією лікаря дати жарознижуючі.
 2. Ще один випадок помилкової допомоги – це коли людина давитися. Сам акт кашлю і є природний спосіб організму позбавитися від стороннього предмета. Стук по спині може випадково проштовхнути перешкоду ще далі і це погіршить ситуацію. Щоб прокашлятися як слід, потерпілий повинен нахилитися трохи вперед і робити глибокі видихи. Вдихи повинні бути обережними і короткими.
 3. Бабусі дуже люблять при нежиті радити прикладати варене яйце до носа. Робити цього категорично не можна. Судини в носі при цьому розширюються, навколоносових пазух запалюються і в гіршому випадку результатом стане менінгіт. Найкращим засобом від закладеного носа все ще є аптечні краплі.
 4. Всім відомо, що алкоголь знижує чутливість і його часто застосовують в якості анестетика, проте при травмах такий метод знеболення може тільки нашкодити. Справа в тому, що разом зі зниженням чутливості потерпілий перестає відчувати біль. Різкі, необережні рухи можуть нашкодити сильніше. До того ж, нетверезий пацієнт може невірно повідомити про свій стан лікаря. Алкоголь ще небезпечний і тим, що частіше за все не сумісний з медичними препаратами.
 5. Марганцівку краще відкласти в сторону при отруєнні. Її гранули погано розчиняються у воді і, потрапивши в шлунок, вони можуть пошкодити його.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: