Правила транспортування хворих

Правила транспортування хворих – це дійсно необхідно. Адже це особливий тип перевезення, який передбачає взаємодію з хворою людиною. Більш того, найчастіше, такою послугою користуються для лежачих хворих у вкрай важко стані або стані середньої тяжкості. Саме тому, суворе дотримання всіх правил і регламенту гостро необхідно. Так як при невиконанні того чи іншого пункту стан пацієнта може погіршитися, внаслідок чого здоров’я дуже постраждає. І, що найстрашніше, навіть може привести до летального результату.

Правила транспортування хворих 

Але, правила необхідно знати і дотримуватися не тільки службі транспортування лежачих хворих. Є особливі пункти про те, як слід поводитися під час перевезення або як готувати до цього хворого для родичів або доглядальниць. Адже найчастіше такою послугою користуються для транспортування з лікарні додому і навпаки. І перед тим, як приїде бригада з реанімобілем, завдання підготовки до перевезення лягає на плечі рідних. Саме тому, якщо Ви не стикалися раніше, важливо вивчити правила транспортування хворих, які стосуються і фахівців і родичів.

Перше правило – повне розуміння стану хворого

Більш того, це відноситься як до співробітників фірми, яка займається транспортуванням хворих, так і до родичів. Невелика покрокова інструкція, яка роз’яснить, що ж має на увазі собою дане правило:

  • При замовленні послуги транспортування лежачих хворих , співробітник повинен уточнити діагноз. А також специфіку захворювання.
  • Також фахівці з фірми медичного таксі можуть дати поради по зборах відповідно до діагнозом.
  • Що відносно опікунів лежачого хворого, то їм також слід підійти до цього питання дуже серйозно. По-перше, необхідно повідомити про діагноз, навіть якщо з якоїсь причини при дзвінку в службу перевезення на реанімобілі, Вас про це не запитали.
  • Крім того, слід повідомити про всі нюанси захворювання. Це важливо, щоб при транспортуванні фахівці змогли забезпечити максимальний комфорт і безпеку.
  • Повідомити про показники стану організму перед самою перевезенням. Це стосується тиску, температури, пульсу, а для діабетиків показник рівня цукру в крові. Щоб медичний працівник, який супроводжував хворого, розумів, які дії зробити в екстреній ситуації.

Правила зборів перед транспортуванням лежачого хворого

Для початку, якщо хворий у свідомості, то необхідно повідомити про майбутню поїздку. Заспокоїти, розповісти детально, як все буде проходити, запитати про стан. І, що важливо, уточнити про побажання хворого для психологічного і фізичного комфорту. У день транспортування важливо максимально стабілізувати стан здоров’я хворого. Це необхідно для перевезення без шкоди для здоров’я. В першу чергу це стосується стабілізації тиску і серцевого ритму.

Не забудьте взяти з собою медикаменти. По-перше, ті, які слід приймати в певний час. Поїздка та, наприклад, консультація у лікаря, можуть затягнутися. І якщо не взяти з собою ліки, хворий не зможе прийняти їх вчасно. А по-друге, слід подбати про те, щоб з собою були медикаменти, які можуть знадобитися при непередбачених ситуаціях зміни стану здоров’я.

Правила транспортування хворих щодо одягу досить-таки логічно і прості. Одяг повинен бути по сезону і бути максимально комфортною для хворого. Враховуйте, що хворого транспортуватимуть з квартири до машини. Також, в теплий одяг слід одягати перед самим виходом, щоб хворому не стало душно і погано.

Що ще входить в звід правил?

Що відносно самого спеціального автомобіля:

  • Реанімобіль повинен бути оснащений спеціальною медичною апаратурою для надання першої допомоги, реанімаційних дій. А також для спостереження за станом хворого.
  • Медичне таксі має бути хорошої якості, для комфортного пересування по різним типам доріг.
  • У реанімобілі повинні бути носилки (каталка). Вони повинні бути статично закріплені в самому автомобілі. А каталка необхідна з можливістю фіксації хворого.

Ще одне правило, яке має велике значення, стосується персоналу. Водій медичного таксі повинен мати відповідну категорію. Необхідно, щоб супроводжують співробітники були з медичною освітою, яке дозволяє здійснювати реанімаційні дії. Така кваліфікація важлива для збереження здоров’я лежачому хворому. Правила транспортування хворих – це не порожні слова, від них залежить не тільки комфорт і самопочуття хворого, також від дотримання правил залежить життя і здоров’я.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: