Штучне дихання рот-в-рот

У житті можуть траплятися абсолютно різні ситуації, як із самою людиною, так і з його оточенням, друзями і родичами, навіть з незнайомими людьми, які за збігом обставин опинилися в безпосередній близькості. Ситуації можуть бути самими різними, саме тому кожна людина повинна володіти мінімальною кількістю навичок і умінь, в тому числі з надання долікарської медичної допомоги. Так, найбільш важливим умінням є надання першої допомоги у вигляді штучного дихання рот-в-рот. Про те, як зрозуміти, що людині необхідно штучне дихання, як підготувати потерпілого до такої процедури і як провести її і піде мова в цій статті.

Штучне дихання

Як зрозуміти, що людині необхідно штучне дихання?
Перед тим, як приступити до процедури штучного дихання, необхідно зрозуміти, чи потрібне воно взагалі людині. Для цього необхідно переконатися в тому, що людина знаходиться без свідомості і його дихання відсутнє – в іншому випадку можна тільки нашкодити. Для цього необхідно буде підійти до людини і постаратися привести його до тями. Покликати, вщипнути, дати легку ляпас. Якщо на такі дії послідувала реакція – значить, штучне дихання не потрібно, якщо немає – необхідно перевірити наявність дихання. Для цього необхідно нахилитися над особою людини та прислухатися – навіть легке і переривчастий подих почути таким способом не складе особливих труднощів. У тому випадку, якщо дихання у людини без свідомості не виявляється – необхідно приступити до процедури надання першої долікарської допомоги на увазі дихання рот-в-ось як можна швидше – в такій ситуації будь-яка хвилин може стати вирішальною.

Підготовка людини до штучного дихання

Перед тим, як почати надавати людині штучне дихання, необхідно підготувати його організм до цього. Підготовка буде відбуватися в кілька етапів:

  1. Видалити всі стягують деталі з грудної клітини. Це необхідно для того, щоб повітря зміг спокійно проникнути в легені і вийти назад без зовнішнього тиску. Мається на увазі позбавлення людини від стягуючі і вузькою верхнього одягу.
  2. Видалення з ротової порожнини будь-яких сторонніх предметів, які можуть перешкодити робити штучне дихання. Іноді в роті людини можуть знаходиться частинки скла, каменю, цегли. Наприклад, якщо сталося руйнування або вибух будь-якого будинку. Та інші сторонні предмети, які обов’язково потрібно видалити з ротової порожнини до надання першої медичної допомоги. Справа в тому, що при вдування повітря ці частинки можуть потрапити в легені. І тоді шанси на виживання у людини значно зменшуватися. До того ж, великі сторонні тіла просто не дадуть зробити процедуру штучного дихання. Повітря просто не буде в достатньому обсязі надходити в легені.

Тільки після дотримання цих двох пунктів можна приступати до самої процедури надання невідкладної допомоги.

Як правильно зробити штучне дихання рот-в-рот?

Послідовність дій у такій ситуації досить проста:

  1. Укласти людини на спину так, щоб на його грудну клітку не було ніякого тиску і тіло знаходилося в повністю горизонтальному положенні. Тільки так повітря буде надходити в легені в достатній кількості, і буде безперешкодно виходити назад.
  2. Затиснути ніс потерпілого так, щоб через нього не смог виходитиме вдихаємо повітря. Зробити глибокий вдих і, притулившись губами до губ потерпілого людини, зробити 4 різких видиху. Варто відзначити, що притискатися губами необхідно щільно. Щоб повітря не просочувався назовні, а надходив безпосередньо в легені людини.
  3. Відсторонитися і дати повітрю покинути легкі. Постежити вихід повітря з легенів можна по спадаючої грудній клітці, або ж нахилившись і прислухавшись.
  4. Повторювати процедуру необхідно кожні 5 секунд до того моменту, поки людина не почне дихати самостійно. Або ж до тієї миті, поки не приїде швидка допомога і до людині не підключать відповідне обладнання.

Уміння робити штучне дихання досить важливо. Так як людина, що володіє таким вченням, зможе врятувати життя в екстремальній ситуації. Або, про принаймні, підтримати життєздатність внутрішніх органів до прибуття швидкої допомоги. Саме тому даний навик є ключовим і повинен бути у кожної людини.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: