Симптоми і лікування остеопорозу

Остеопороз

Захворювання остеопорозом в початковій стадії супроводжується малою кількістю симптомів або протікає без симптомів взагалі. Найчастіше його можна переплутати з артрозом суглобів або остеохондрозом хребта. І тільки після появи першого перелому діагностується остеопороз.

Симптоми остеопорозу

Проте, існує ряд ознак, які можуть вказувати на наявність захворювання остеопорозом у людини. Серед них руйнування зубів, крихкість нігтів і волосся, порушення постави. А також больові відчуття в кістках при зміні погодних умов. У цьому випадку необхідно звернутися до фахівця і пройти діагностичне обстеження. Адже чим раніше буде виявлено остеопороз, тим простіше підібрати відповідне лікування. І тим більше шансів на повне одужання. Основні симптоми остеопорозу – це компресійні переломи головки стегнової кістки і тіла хребців. Компресійні переломи кісток – це переломи, які відбуваються при стисканні кісток в результаті стрибка або падіння з приземленням на ноги, невеликого різкого удару або неправильному навантаженні на спортивному тренуванні. У важких випадках захворювання остеопорозом навіть нахил тулуба вперед може викликати компресійний перелом хребта.

Лікування остеопорозу

Лікування остеопорозу є процедурою досить складною, що вимагає участі різних фахівців: ендокринологів, неврологів, імунологів, ревматологів. Головним завданням є запобігання переломів. Однак, поряд з цим необхідно домогтися зняття больових відчуттів, зменшити втрату кісткової маси, повернути по можливості рухову активність. Говорячи про лікування остеопорозу необхідно згадати про дієту і фізичні вправи, рекомендованих фахівцями при даному захворюванні.

Дієта при остеопорозі

Дієта при остеопорозі повинна бути багата кальцієм і вітаміном Д. Обережно потрібно вживати в їжу соєве і кукурудзяне масло. Вони сприяють виведенню кальцію з організму і ускладнюють засвоєння вітаміну Д. Між тим, оливкова олія перешкоджає розвитку остеопорозу в організмі. Також появі остеопорозу перешкоджають жирні кислоти, що містяться в рибі. Міцність кісткової тканини, її нормальний розвиток і обмін речовин забезпечується такими мікроелементами, як магній, цинк, бор і мідь. Тому при захворюванні остеопорозом в раціоні повинні бути присутніми рисова, вівсяна і гречана крупи, горіхи, насіння гарбуза і соняшника, бобові та злакові культури, а також персики, вишня, капуста і буряк. І звичайно необхідно стежити за щоденним поповненням запасу вітаміну К, який міститься в зеленому горошку, яйцях, сирі, зелених помідорах, кольоровий і брюссельської капусти.

Фізичні вправи при остеопорозі

Фізичні вправи при остеопорозі можуть зменшити ймовірність переломів, стимулювати ріст кісткової тканини і навіть збільшити міцність кісток. Однак навантаження повинні бути дуже щадними, тому всі вправи потрібно обов’язково погоджувати з лікарем. Медикаментозне лікування Естроген – призначають, як правило жінкам після менопаузи. Естроген може уповільнити і навіть зупинити втрату кісткової маси. Якщо почати лікування в період менопаузи, то ризик перелому шийки стегна може знизитися до 50%. Лікування естрогенами має ряд побічних ефектів: болючість молочних залоз, збільшення маси тіла, вагінальні кровотечі.

Останні дослідження показали, що при лікуванні естрогенами збільшується захворюваність на ішемічну хворобу серця, інсультом і венозною тромбоемболією, підвищується ризик розвитку раку. Тому при лікуванні естрогенами слід строго дотримуватися дозування і комбінувати з іншими препаратами відповідно до рекомендацій лікаря.

СМРЕ

СМРЕ – селективні модулятори рецепторів естрогену – показані в тих випадках, коли відсутня можливість приймати естрогени. Особливо є актуальним, коли у хворого в родині є захворювання на рак молочної залози. У цьому випадку прийом естрогенів протипоказаний. Кальцій і вітамін Д – незамінні для збільшення кісткової маси, застосовуються на додаток до естрогенів. Препарати кальцію повинні прийматися з продуктами харчування щодня. Рекомендована доза – 1200-1500 мг, але не більше 600 мг за один раз, інакше кальцій не засвоїться. Вітамін Д сприяє збільшенню кісткової маси.

Рекомендована доза щоденного прийому вітаміну Д – 800-100 МО. Біофосфанати – це препарати, які дозволяють уповільнити втрату кісткової маси, а в деяких випадках і підвищити мінеральну щільність кісток. Перед їх прийомом необхідно визначити рівень кальцію в крові і функцію виділення нирок. Прийом біофосфанатов контролюється за допомогою денситометрії. Перед прийомом необхідно перебувати в прямому положенні протягом 30 хвилин, щоб мінімізувати можливі перешкоди на слизову і запобігти печію. Після прийому протягом 30 хвилин следут утриматися від прийому їжі та інших лікарських препаратів.

Побічні ефекти при остеопорозі

Найбільш частими побічними ефектами є нудота, печія і запори. При лікуванні остеопорозу використовують також і інші гормони, які беруть участь в регуляції обміну кальцію в організмі, серед них: кальцитонін і терапаратайд. Кальцитонин отримують з лосося, він має ефект уповільнення втрати кісткової маси. Терапаратайд містить частину людського гормону паращитовидних залоз, регулює обмін речовин в кістковій тканині. Таким чином, лікування остеопорозу має носити комплексний характер і призначатися тільки лікарем після проходження повного обстеження з визначення стану кісткової тканини.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: