Телефони екстрених служб

Телефони екстрених служб – то, що необхідно знати кожному. Адже від швидкості виклику тієї чи іншої служби може залежати навіть життя людини. Тому важливо, щоб при газовій витоку, пожежі, а також поганий стан здоров’я людини, як можна швидше викликали необхідну службу. Завдяки мобільного зв’язку, у нас є безліч прерогатив. І, основна з них можливість зв’язку з ким завгодно в будь-який час і в будь-якому місці. А що щодо виклику бригади, то це абсолютно безкоштовно з будь-якого телефону і оператора.

Мобільні телефони – швидкість і зручність для екстреної допомоги

Так, з огляду на дану перевагу, ймовірність успішної рятувальної операції (усунення пожежі, реанімаційні дії і багато іншого) – зростає в рази. Адже не треба шукати, як раніше стаціонарний телефон. Потерпілий або навіть просто перехожий може негайно викликати бригаду. Але, разом з тим, навіть при таких умовах є перешкода – незнання нових номерів екстрених служб. Саме через це, часто допомога буває надана занадто пізно.

Як можна викликати екстрену службу з мобільного або звичайного телефону?

На жаль, багато хто знає лише звичні з дитинства номери “01, 02, 03”, але вони вже не діють і дзвінок за цими телефонами нічого не дасть. З 2009 року всі номери виклику екстрених служб змінили. Важливо запам’ятати номер: 112 . Це аналог американського 911, тобто – єдиний номер екстрених служб.

Важливо, що при дзвінку на номер 112, слід відразу назвати певну інформацію, що допоможе якомога швидше відправити запит в потрібну службу. Що потрібно сказати: причину виклику, а також точну адресу, де сталася пригода. Також, Вас можуть попросити назвати ПІБ і номер Вашого стаціонарного або мобільного телефону.

Для всіх українських операторів: Lifecell, Vodafone, Київстар, а також для стаціонарних телефонів дзвінки безкоштовні. Тому незалежно від наявності грошей на рахунку Вашого телефону – Ви зможете зробити дзвінок і допомогти.

Особисті номери телефонів для кожної екстреної служби

Але, крім єдиного номера, кожна служба має свій окремий телефон. Навіщо потрібні окремі номери? Таким чином, Ви можете зателефонувати в ту чи іншу екстрену службу безпосередньо. Це збереже час, яке може бути вирішальним у спасінні життя. Телефони екстрених служб:

  • Пожежна служба порятунку – 101
  • Поліцейська служба – 102
  • Служба швидкої допомоги – 103
  • Газова служба – 104
  • Довідкова служба 109 .

Ці номери також безкоштовні для всіх операторів мобільного зв’язки по Україні, а також стаціонарних телефонів. Насправді номера аналогічні тим, які були ще з часів радянського союзу, але додалася одиниця перед нулем. Тобто, був номер для виклику швидкої допомоги 03 , зараз же 103 і так далі. Тому перебудуватися не так вже й складно, головне додавати одиницю перед старим, звичним номером.

Чи можна прискорити виклик екстреної служби?

Для того, щоб додзвонитися якомога швидше в поліцію або швидку допомогу, є також невелика хитрість. Коли Ви робите дзвінок в одну з цих служб, Ви називаєте адресу, і після цього диспетчер передає в відділення або лікарню Вашого міста/району. На жаль, це також вимагає певного проміжку часу.

Прискорити приїзд можна, якщо подзвонити відразу в службу, що знаходиться у Вашому місті. Для цього буде потрібно набрати “0”, далі код міста і номер служби, без одиниці. Наприклад, для виклику швидкої допомоги в Харкові, необхідно набрати “05 703”, в Дніпрі “05603”, а в Києві “04403”. Крім того, зателефонувавши безпосередньо, Ви мінімізуєте ризик неправильної передачі інформації і затримки приїзду служб.

Що робити, якщо не виходить додзвонитися?

Подібні ситуації трапляються рідко, але мають місце, коли з якої-небудь причини диспетчер не відповідає або лінія зайнята, тому дзвінок не проходить. Тоді негайно варто спробувати зателефонувати або на єдиний номер, або набрати з кодом міста.

По можливості варто зберегти в своєму телефоні номера районних служб Вашого міста. Це прискорить зв’язок з необхідною екстреної службою. Крім того, важливо знати, що організації з охорони здоров’я, а також ті, які надають приватні послуги безпеки, можуть надати екстрену допомогу. Тому, наявність їх номерів може також знадобитися.

Як правильно викликати екстрену службу?

Крім знання телефонних номерів екстрених служб, необхідно вміти швидко орієнтуватися і грамотно подавати інформацію про подію. Для цього важливо говорити досить швидко, але чітко, щоб диспетчер правильно прийняв виклик.

Якщо Ви викликаєте швидку допомогу, постарайтеся максимально докладно описати стан потерпілого. При виклику поліції, важливо описати ситуацію, що склалася, є постраждалі (щоб поліція їхала відразу зі швидкої). Телефони екстрених служб – це те, що повинен знати кожен громадянин, навіть маленька дитина, так як своєчасна реакція, може врятувати життя.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: