Терапевтична дуга для лежачого хворого

Терапевтична дуга – один із найважливіших інструментів при відновленні хворого, який отримав травму нижніх кінцівок. Крім того, вона може використовуватися як тренажер для зміцнення м’язів при тривалому дотриманні постільного режиму. Існує величезна кількість дуг, призначених для маніпуляцій різного типу і що відрізняються між собою по конструкції.

Терапевтична дуга

Мовою професійних медиків пристрій називається рамою Балканського. Як правило, його встановлюють на підлогу поруч із узголів’ям ліжка. Пацієнт при необхідності може схопитися рукою за спеціальну ручку і піднятися сидячи. Пристрої будь-якої моделі виготовляються із міцного металевого сплаву, що дозволяє їм витримувати сильні навантаження. Відносно велика вага дуги також робить її стійкою та надійною. Багато виробників рам Балканського роблять їх розбірними. Як правило, пристрій складається із двох частин, які легко складаються для транспортування.

Розрізняють кілька основних видів дуг:

  • Повнорозмірна рама Балканського;
  • Дуга для підтягування;
  • Надліжкова трапеція.

Дуга терапевтична в класичному вигляді складається з ніжок з обтяжувачем, які розміщуються безпосередньо під ліжком і фіксують положення пристрою і самої рами, що нависає над хворим. До неї вже кріпиться ручка, за яку пацієнт може за необхідності взятися і змінити положення.

Рама Балканського

Даний пристрій вважається одним із найзручніших серед усіх терапевтичних дуг. Воно встановлюється вздовж осі ліжка, щоб пацієнт міг взятися за ручку з будь-якого зручного для нього положення. Рами Балканського роблять їх металевих труп, які покривають спеціальним складом, що перешкоджає ковзанню. Як правило, максимальне навантаження на таку раму складає до 120 кілограмів. Довжину самої перекладини у більшості моделей можна регулювати, що дозволяє підлаштовувати її під будь-які параметри ліжка.

Звичайна переносна терапевтична дуга

Головною особливістю такого типу дуг є їхня мобільність. Вага конструкції, як правило, не перевищує 12 кілограмів. Рукоятку можна рухати щодо опорної рейки, зменшуючи чи збільшуючи максимальне навантаження. Крім того, дугу можна встановити в будь-яке місце біля ліжка, щоб хворий міг легко дотягуватися до неї.

Надкроватна трапеція

Конструкції такого типу відрізняються підвищеною стійкістю і можуть кріпитись декількома способами:

  1. Установка на підлогу поруч із ліжком;
  2. Установка безпосередньо на ліжко, якщо це дозволяє її конструкція.

Сучасні виробники роблять терапевтичні трапеції так, щоб їх можна було використовувати не лише у лікарні, а й удома. Такий пристрій дозволить відмовитися від постійної допомоги медсестер або доглядальниць.

Вартість терапевтичної дуги становить приблизно 100 доларів, але може змінюватись в залежності від типу пристрою, матеріалу та виробника. За бажання її можна взяти напрокат, що буде значно дешевше, якщо конструкція використовуватиметься не тривалий час.

Підбір терапевтичної дуги та її встановлення, як і перевезення лежачих хворих, мають робитися лише досвідченими професіоналами. Неправильно закріплений пристрій може призвести до травмування. Не варто нехтувати і необхідністю придбання конструкції або взяття її на прокат. Терапевтична дуга дасть можливість пацієнту самостійно рухатися, підніматися та просто змінювати позицію на ліжку. При постійному знаходженні в одному положенні є великий ризик утворення пролежнів та контрактури.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: