Транспортування лежачих хворих реанімобілем

Транспортування хворих реанімобілем

Транспортування лежачих хворих – відповідальний захід, головним принципом якого має бути гіппократівським «Не нашкодь!». Щирого бажання допомогти, чуйності і турботи тут буде мало, потрібна хороша підготовка, фізична сила і спеціально обладнаний транспортний засіб. Безкоштовні послуги з перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями гарантуються, тільки якщо потрібна термінова госпіталізація. В інших випадках це лягає на плечі хворого, або його близьких.

Коли потрібна транспортування лежачих хворих

Послуги з перевезення людей, що не мають можливості пересуватися самостійно, знадобляться для таких цілей:

 • перевезення пацієнта до лікарні для отримання консультації лікаря, проведення обстеження, медичних маніпуляцій і т. д.
 • транспортування хворого до іншої медичної установи, де перелік можливостей ширше;
 • екстрена госпіталізація при отриманні травм, інфаркті, інсульті, термінових пологах, інтоксикації і т. д .;
 • переміщення всередині населеного пункту з метою візиту до родичів, відвідування державних служб, храму і т. д.
 • доставка хворого додому після проходження курсу медичної терапії (зазвичай після виписки безкоштовне перевезення недоступна).

Транспортування лежачих хворих звичайним автомобілем неприпустима, адже це може мати серйозні наслідки для здоров’я пацієнта. Тому краще не ризикувати, а звернутися в спеціальну службу.

Вимоги до транспортних засобів

Перевезення лежачих хворих в залежності від стану їх здоров’я може здійснюватися звичайним медичним таксі, а також реанімобілем.

Якщо мова йде про тимчасову втрату мобільності, наприклад травми нижніх кінцівок, то досить буде звичайного мікроавтобуса з кушеткою і носилками. Природно такі автомобілі мають аптечку, хворий займає статичне положення, але для критичних ситуацій цього недостатньо.

Без реанімобіля не обійтися, коли мова йде про пошкодження хребта, черепно-мозкових травмах, шокових станах, порушеннях кровообігу мозку, інфарктах, передчасних пологах і т. Д. Такі транспортні засоби мають спеціальне обладнання для спостереження за станом пацієнта і підтримки його життєдіяльності.

Правила виклику реанімобіля для лежачих хворих

Щоб мінімізувати накладки і заощадити час, попередньо уточніть наступні позиції:

 • ПІБ, вік, адреса пацієнта;
 • точний медичний діагноз;
 • поверх, наявність ліфта, в т. ч. вантажного;
 • чи можливе використання інвалідного візка;
 • чи буде хтось супроводжувати хворого в шляху;
 • приблизний вага пацієнта;
 • приблизний кілометраж поїздки;
 • чи необхідна транспортування назад.

Дуже добре, якщо є можливість у хворого самому замовити машину. Такий підхід дозволить йому відчути себе самостійним, не залежним від родичів, звичайно, якщо здоров’я дозволяє. Але найчастіше пацієнта супроводжують родичі. Як правило, в реанімобілі можна додатково розмістити до 4-х чоловік.

Як вибрати надійну компанію

Довірити життя і здоров’я близької людини можна тільки компанії з надійною репутацією. Перш ніж робити виклик, вивчіть доступну інформацію, ознайомтеся з відгуками. Тим, хто звик все перевіряти на власному досвіді, знадобляться наступні поради:

 1. Поцікавтеся, як довго перевізник надає подібні послуги, наскільки досвідчені водії, чи пройшли вони спеціальне навчання з перевезення лежачих хворих.
 2. Запитайте, хто входить до складу медичної бригади, адже в критичній ситуації потрібен лікар, або фельдшер, одних санітарів буде мало.
 3. З’ясуйте, яке технічний стан транспортних засобів. Особливо важливо це, якщо має бути міжміський перевезення пацієнта.
 4. Уточніть, яке оснащення має реанімобіль, наскільки зношені прилади, чи проходять вони насправді.
 5. Майте на увазі, що стандартна аптечка не може включати всі лікарські засоби. Життєво важливі препарати, особливо рідкісні, краще взяти з собою для перестраховки.
 6. Запитайте, які розцінки на перевезення хворих, чи є різні пакети послуг в залежності від типу автомобіля, його обладнання, складу бригади.
 7. Остаточну ціну узгодьте заздалегідь, щоб уникнути неприємних сюрпризів вже після навантаження хворого.

Для людей з обмеженими фізичними можливостями будь-яке переміщення болісно фізично і морально. Якщо пацієнт у свідомості, заспокойте його, розкажіть, що поїздка буде максимально комфортним і безпечним. І, звичайно ж, самі переконаєтеся, що для обраної компанії транспортування лежачих великих є не просто бізнесом, а важливою соціальною роллю.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: