Транспортування хворого при масивній крововтраті

Транспортування хворого при масивній крововтраті – одна з найважливіших служб представлена ​​безмежною необхідністю та відповідальною, адже зазвичай у таких екстрених ситуаціях на рахунку кожна секунда пацієнта. Неконтрольована масивна кровотеча є основною причиною потенційно запобігання смерті серед пацієнтів з травмами під час транспортування. Тому так важливо діяти швидко, узгоджено, правильно та якісно дотримуючись усіх особливостей, умов та вимог до перевезення хворого пацієнта при масивній крововтраті.

Найефективніша терапія для пацієнта з кровотечею під час транспортування, якщо джерело кровотечі доступне, – це зупинити кровотечу. Діагностика та терапія синдрому геморагічного шоку мають бути розпочаті одночасно. Однак, оскільки джерело кровотечі зазвичай уникає причинної терапії з боку лікаря невідкладної допомоги, на додаток до базової допомоги існує пріоритетне термінове транспортування.

Правила транспортування хворого при масивній крововтраті:

  • У першу чергу потрібно призупинити зовнішню кровотечу (до способів швидкоплинного призупинення зовнішньої кровотечі відносять: накладення джгута; найбільше складання руки-ноги в суглобі і здавлювання судин; пальцеве притискання)
  • Потім потрібно покласти потерпілого на спину на ношах, спустити керівні закінчення нош, покласти під ноги валик.
  • Під час транспортування потрібно контролювати частоту пульсу, АТ, положення пов’язки та свідомість пацієнта.
  • За наявності ознак геморагічного шоку під час транспортування роблять парентеральні інфузії кровозамінників (поліглюкін), гормонів, кристалоїдів.
  • При наростаючій недостатності кровообігу (ціаноз, задишка, виражена тахікардія) необхідно провести «самопереливання крові» під час транспортування.

Умови та вимоги до перевезення хворого пацієнта при масивній крововтраті.

  • Під час перевезення обов’язково має бути присутня бригада медиків.
  • У період транспортування пацієнта до найближчого лікувального закладу медперсоналом у транспорті має проводитись низка подій щодо порятунку людського життя.
  • При перевезенні хворого пацієнта при масивній крововтраті потрібна наявність всього необхідного обладнання в автотранспорті.
  • В умовах припинення серцевої діяльності та дихання пацієнта необхідно провести первинний комплекс серцево-легеневої реанімації.
  • Первинна стабілізація медиками повинна проводитися до очікуваної крововтрати в 2 літри через ізотонічні кристалоїди; у разі великих (імовірних) крововтрат до об’ємної терапії також слід додати колоїдні інфузійні розчини.

Транспортування хворого при масивній крововтраті, розвивалося протягом багатьох років і тепер включає складні заходи, які, безсумнівно, створюють певний ризик для пацієнта.

Загальні принципи транспортування полягають у тому, щоб забезпечити не гіршу допомогу в дорозі, ніж у пункті призначення, і доставити пацієнтів до пункту призначення, здатного надати будь-яке втручання, яке, як вважається, буде потрібне пацієнту.

Транспортування хворого при масивній крововтраті має великі ризики, повинні бути вжиті відповідні заходи щодо їх пом’якшення, особливо якщо первинне транспортування до великого травматологічного центру пов’язане з обходом ближчого медичного закладу. Дуже важливо, щоб транспортування пацієнта мало відповідну підготовку та доступ до місцевих чи національних медуправлінь.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: