Вакцина Супутник V

Вакцина Супутник V була зареєстрована в середині серпня минулого року. За цей час вона пройшла випробування на більш ніж 20 тисяч чоловіках, серед яких кожен 20 випробовував побічні симптоми у вигляді невеликої температури і ознобу. Фактично ці симптоми нормальні, точно такі ж, які може мати людина після щеплення від грипу.

Супутник V

Ефективність вакцини становить 91,7%, російська розробка входить в трійку препаратів, які перевищили ефективність в 90%. На сьогоднішній день вона включена в список препаратів першої необхідності для забезпечення населення і проведення повної імунізації.

Двокомпонентний склад

Процедура щеплення ділиться на 2 етапи і складається з 2 доз вакцини. Спочатку вводиться перша доза, після чого пацієнт повинен перебувати під наглядом лікарів не менше 30 хвилин для відстеження стану організму. Далі, протягом 3 тижнів пацієнт зобов’язаний самостійно вести щоденник спостереження за власним організмом, відзначаючи будь-які зміни в його роботі.

Друга вакцинація проходить через не менш ніж 3-х тижнів після першої. Другий етап є завершальним, так як остаточно формує у організму імунітет до короновірусу. Препарат вводиться внутрішньом’язово або підшкірно. Категорично заборонені внутрішньовенні ін’єкції вакцини. Ін’єкції вводять 2 рази по 0,5 мл.

Підготовка до вакцинації

Перш ніж приступити до вакцинації, пацієнт записується на попередній огляд до лікаря. В рамках нього лікар оглядає повністю організм людини на предмет хронічних захворювань, також вроджених або придбаних недуг. Крім цього, береться ряд аналізів, які допоможе отримати повну картину стану організму.

Якщо протипоказань до вакцинації немає, лікар докладно розповідає про принцип дії препарату, а також допомагає заповнити добровільну згоду на вакцинацію і обробку персональних даних.

Тільки після попереднього огляду, за направленням лікаря пацієнт може приходити на вакцинацію в призначений час.

Векторна вакцина

Супутник V відноситься до векторних вакцин, тому як вектори в її складі були створені на основі іншого вірусу. У них розташований генетичний матеріал, який згодом розміщується всередині клітин організму, таким чином формуючи імунітет. Особливість полягає в тому, що при фактичному зараженні організму не відбувається захворювання. Це обумовлено тим, що з вірусу видалена частина генів, яка відповідала за розвиток захворювання і поява симптоматики у людини. Замість неї вставлена ​​генна частина, витягнута з шипа короновіруса, вона несе в собі код білка.

Таким чином, відбувається вироблення антитіл в організмі, які згодом захищають організм від зараження конкретним вірусом, саме так формується імунітет.

Зберігання та транспортування вакцини

Варто враховувати, що препарат зберігає свої властивості при рекомендованій температурі навколишнього середовища від +2 до +8 градусів за Цельсієм. Це нормальна температура для транспортування, що дозволяє доставляти вакцину навіть у важкодоступні і дуже жаркі регіони планети без ризику втрати фармакологічних властивостей.

Протипоказання до вакцинації

Так само як і при будь-якій іншій щеплення, вакцина від короновіруса має ряд протипоказань:

 • Присутність непереносимості або гіперчутливості до певного компоненту зі складу.
 • Наявність гострої фази інфекційних і неінфекційних захворювань, тому що це може привести до ускладнень.
 • Гострі захворювання шлунково-кишкового тракту.
 • Ознаки ГРВІ та підвищена температура.
 • Вагітність, або період грудного вигодовування малюка, так як вакцина може несприятливо позначитися на розвитку плоду і якості материнського молока.
 • Біологічний вік до 18 років, це обумовлено тим, що поки немає точних даних про безпеку застосування вакцини на підлітках і дітях, так як їх організм ще знаходиться на стадії розвитку.

Протипоказання до введення другої частини вакцини

Після введення першої частини вакцини можуть спостерігатися побічні симптоми, деякі з них роблять неможливим подальше продовження імунізації:

 • Поява судом.
 • Висока температура тіла.
 • Анафілактичний шок при першому введенні.
 • Загострені форми алергії.

Перед вакцинацією проводиться обов’язкове обстеження, в рамках якого виключаються чинники, які можуть зробити імунізацію неможливою, серед них:

 • Захворювання печінки і нирок.
 • Захворювання центральної нервової системи.
 • Важка форма захворювання системи кровотворення.
 • Всі види ракових захворювань.

Всі ці фактори можуть зробити вакцинацію марною, більш того завдати ще більшої шкоди організму, посиливши положення конкретних захворювань, що може привести до ускладнення стану пацієнта і його госпіталізації.

Компанія Автомедик – перевезення хворих

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: