Вакцина від коронавируса Pfizer

Вакцина Pfizer була зареєстрована в Україні ще 23 лютого 2021 року а 6 квітня український президент Володимир Зеленський заявив про укладення угоди на поставку 10 мільйонів доз препарату. Таким чином ця вакцина від коронірусу стане вже третьою після Covishield і Sinovac, про постачання якої домовилася влада.

Вакцина Pfizer

Вже зараз завдяки масштабному використанню в ряді країн світу накопичилося багато інформації про дану вакцину. Так як працює цей препарат, наскільки він ефективний і які у нього побічні ефекти?

Хто створив вакцину Pfizer?

Слід зазначити, що цей препарат першим отримав дозвіл до застосування в США і ЄС. Його розробила подружня пара німецьких вчених Угура Шахін і Езлем Тюречі, які очолюють фірму BioNTech. За цю розробку вони навіть отримали Хрест “За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина” з рук президента країни.

Але для швидкого дослідження ефективності, реєстрації та запуску виробництва німецька фірма BioNTech створила альянс з фармацевтичним гігантом Pfizer з США. Саме з цієї причини в назві препарату вказують обидві компанії.

Компанія Pfizer спільно з BioNTech створила альянс з 13 європейських фірм з метою забезпечити Євросоюз і інші країни необхідною кількістю препарату. Таким чином конгломерат сподівається досягти своєї важливої ​​мети – виробити в перебігу цього року два мільярди доз вакцини.

Як працює вакцина Pfizer?

Саме завдяки цій новій щеплення ЗМІ заговорили про переворот в фармацевтиці. Вона стала першим масовим продуктом на базі матричної РНК. Такі вакцини від короновіруса містять пов’язану в ліпідної частці вірусну молекулу мРНК.

Потрапляючи в організм людини, матрична РНК продукує специфічні антигени. Саме вони викликають імунну реакцію. Іншими словами, клітини організму людини починають самостійно виробляти елементи захисту від вірусу.

Для максимального ефекту необхідно вводити дві дози препарату. Відзначається, що проміжок між введенням обох доз повинен становити не менше 21 день і не перевищувати шість тижнів. При цьому важливо пам’ятати, що навіть після першої ін’єкції організму потрібно майже два тижні для створення імунної відповіді.

Ще одна відмінна риса вакцини Pfizer / BioNTech – це те, що її необхідно зберігати при температурі мінус 80 ℃. Для транспортування вакцини необхідно використовувати низькотемпературні холодильні камери. Але в ЄС і США дозволили зберігати вакцину нетривалий час при температурі мінус 15 ℃, як у звичайній морозильній камері. Це істотно полегшує логістику.

Який рівень ефективності вакцини Pfizer?

Розробники щеплення проводили клінічні випробування не один місяць. Згідно їх підсумками вони заявили, що ефективність вакцини становить 90%. Великобританія, США, Ізраїль, Євросоюз та інші країни в кінці 2020 року зареєстрували вакцину грунтуючись на цих даних.

Під час масової вакцинації населення багатьох країн заявлена ​​ефективність повністю підтвердилася. В Ізраїлі опублікували наукову статтю, яка підтверджує що ті, хто отримав щеплення, демонстрували на 94% менше випадків інфекції з симптомами, ніж у контрольній групі людей, які ще не були вакциновані. А серед тих, хто, незважаючи на вакцинацію, заразився коронавірусів, спостерігалося на 92% менше випадків важкої хвороби.

Експеримент декількох університетів Шотландії, який був опублікований 22 лютого на сайті Единбурзького університету, показало, що у пацієнтів, які отримали першу ін’єкцію Pfizer / BioNTech спостерігається зниження ризику госпіталізації при Коронавіруси до 85% вже через чотири тижні.

Крім цього в компанії запевнили, що їх вакцина є дієвою і проти мутованого штаму коронавируса, виявленого в Британії і ПАР. А ось говорити про те, як довго зберігається імунітет після щеплення, поки рано.

Кому можна робити щеплення Pfizer?

Робити щеплення цією вакциною від коронавируса можна всім. Використання цього препарату поки обмежують тільки мінімальним віком. У США, наприклад, вакцину рекомендують використовувати з 16 років. Це аргументується тим, що розробники тільки недавно почали тестувати цю вакцину в дитячому організмі.

Які побічні ефекти у вакцини Pfizer?

Серйозних побічних ефектів, на які варто було б звернути увагу у даній щеплення не виявлено. Серед загальних для будь-якої вакцинації побічних ефектів можна виділити наступні:

  • швидка стомлюваність;
  • головний біль;
  • ломота в суглобах;
  • біль в місці уколу;
  • озноб;
  • температура.

Побічні ефекти найчастіше виникають після введення другої дози. Крім того відомі випадки, коли в Британії була використана вакцина Pfizer і у двох хворих виник анафілактичний шок у вигляді почервоніння шкірних покривів.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: