Як поліпшити роботу і стан нирок

Нирки називають великими трудівниця. Вони працюють в цілодобовому режимі, очищаючи кров від зайвої води, шлаків і токсинів. Навіть після ушкодження вони продовжують виконувати свою функцію, що не сигналячи про проблему. І це небезпечно, так як якщо нирки почнуть виходити з ладу, людина, ні про що не підозрюючи, буде тільки сприяти цьому, продовжуючи пити енергетичні напої, їсти солону їжу і збагачувати раціон білковими продуктами.

Від яких звичок позбутися, щоб поліпшити роботу і стан нирок

Щоб уникнути проблем з нирками, бажано раз на рік здавати загальний аналіз сечі і постаратися позбутися від звичок з представленого нижче списку.

Стримування сечовипускання

Терпіти не можна. Утримання сечі призводить до переповнення сечового міхура і розширенню порожнин нирок. Якщо регулярно ігнорувати позиви до сечовипускання, в майбутньому можна зіткнутися з такими проблемами, як гіпертрофія сечового міхура і нетримання.

Споживання великої кількості кофеїну

Кофеїн міститься не тільки в каві, але і в енергетичних напоях. Речовина підвищує тиск і має сечогінну властивість. Потрапляючи в організм, воно змушує працювати нирки вхолосту, що створює підвищене навантаження на орган.

Недосипання

Поки людина бачить сни, мозкові клітини відновлюються, а тканини органів регенеруються. Тому хронічне порушення сну здатне не тільки знизити працездатність людини, а й порушити роботу органів.

Малорухливий спосіб життя

Можна написати цілу книгу про те, на яку небезпеку людина піддає свій організм, позбавляючи його фізичного навантаження. На нирки малоактивний спосіб життя робить прямий вплив – в них починають спостерігатися застійні явища.

Нестача вітаміну В6

Цей вітамін дозволяє ниркам швидше переробляти токсини. Добова норма для чоловіків становить 2,1 мг, для жінок – 1,7 мг. Найбільше вітаміну міститься в пророслих зернах пшениці, бананах, волоських горіхах, висівках.

Недостатня забезпеченість організму магнієм

При дефіциті такого мінералу організм погано справляється із засвоєнням кальцію. До неприємних перспективам відносяться камені в нирках. З метою профілактики такої проблеми медики радять збагатити раціон зеленими овочами, насінням та бобовими.

Збагачення раціону білком без потреби

У білкових продуктах містяться пурини – речовини, які беруть участь в утворенні сечової кислоти. Отже, можна зробити висновок, що зайвий білок призводить до закислення сечі, а значить, сприяє утворенню каменів у нирках.

Вживання напівфабрикатів і копченостей

Сіль утримує воду в органах і тканинах, і нирки не можуть нормально фільтрувати кров – рідина і токсини все одно залишаються в організмі. Можна порахувати, скільки солі використовується при приготуванні домашньої їжі, але невідомо, скільки її міститься в готовій продукції.

Недостатнє водоспоживання

Коли організм зневоднений, кров стає густішою, ниркам стає складно очищати її від токсинів. Найпростішим способом перевірки забезпеченості організму водою – вивчення кольору сечі.

Алкоголь і куріння

Ниркам курців і людей, що зловживають алкоголем, доводиться працювати в три рази інтенсивніше, щоб позбавити організм від токсинів. Більш того, шкідливі звички – це фактори, що провокують появу каменів.

Щоб не було проблем з нирками, потрібно правильно харчуватися, більше рухатися, контролювати свою вагу і тиск. Найкорисніша їжа для фільтруючого органу – свіжі овочі та фрукти. Найшкідливіша – їжа з високим вмістом солі і білка, алкоголь і кофеїн напої.

Удома можна приготувати улюблені нирками напої:

  • відвар листя брусниці – 2 ст.л. на 1 ст. води;
  • настій плодів шипшини – 5-6 ягід на склянку води;
  • настій з сушеної яблучної шкірки.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: