Як вилікувати тромбоз

Згустки крові перешкоджають циркуляції крові в організмі і коли вони присутні, це медичне умова називається тромбозом. Лікувати тромбоз потрібно!

Тромбоз

Основна мета лікування тромбозу:

  • Запобігання збільшенню згустків крові.
  • Запобігання подальшого утворення нових згустків крові.
  • Профілактика легеневої емболії шляхом стримування тромбів від переміщення в легені.
  • Запобігання посттромботической хвороби.

Чи допомагають антикоагулянти в лікуванні тромбозу?

Антикоагулянти використовуються як найбільш поширені засоби лікування тромбозу глибоких вен. Вони перешкоджають росту кров’яних згустків і також припиняють утворення нових згустків крові. Тим не менш, важливо знати, що ці речовини не можуть розчинити існуючий згусток, вже утворився. Тромболітичні засоби (тромболітики) розчиняють згустки. Тромболітики призначають у важких випадках, в основному, у випадках гострого інфаркту, масивної тромбоемболії легеневої артерії і гострого тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок.

Тромбоз, в основному, лікують антикоагулянтами. Антикоагулянти ви знаєте або чули про них: апіксабан, Гепарин, Варфарин та ін. Найбільш поширеним є гепарин. І тут варто зазначити, що мова йде про речовини, а не конкретних препаратах. Якщо говорити про препарати, то вони робляться на основі речовин, причому в разі гепарину мова може йти про препарати НМГ та нефракціонованого гепарину. Є ще гепариноїди, що володіють властивостями гепарину.

Більшість докторів призначають препарати на основі гепарину. Це один з найпоширеніших антикоагулянтів. Ви можете знати такі кошти як Фленокс, Клексан,

Новопарін – це препарати на основі еноксапарину натрію, які при підшкірному введенні швидко всмоктуються в кров. Деякі препарати з гепарином можуть мати додаткові властивості, наприклад, препарати на основі Надпропаріна кальцію можуть надавати протизапальну і імуносупресивну дію. Різні препарати часто вводяться в різні області, і надають різні побічні ефекти. Деякі з препаратів не підходять людям з певним списком захворювань.

В цілому, вибирати і купувати препарат для лікування тромбозу краще за рекомендацією лікаря, незалежно від того, яка його ціна або що він нього пишуть у відгуках в інтернеті.

Які побічні ефекти антикоагулянтів в цілому?

Хоча більшість препаратів, які використовуються в будь-якій формі лікування, мають свій власний набір побічних ефектів, правильні запобіжні заходи і підбір препарату з лікарем позбавляють від побічних ефектів зовсім. Беручи антикоагулянти ви ризикуєте ризиком взаємодії їх з іншими ліками. Вони здатні дивним чином взаємодіяти навіть з вітамінами. Варфарин, наприклад, взаємодіє з продуктами, багатими на вітамін К. Таким чином, дуже важливі аналізи крові, які проводять лікарями в клініках, щоб лікар міг переконатися, що призначений ним ліки буде нормально засвоєно організмом пацієнта.

Повідомте лікаря про все, що ви приймаєте. Природно, також важливо повідомити лікаря, якщо ви вагітні. Це пов’язано з тим, що антикоагулянти викликають вроджені дефекти у дитини. Пацієнту може бути призначена інша форма ліків в разі вагітності.

Які інші методи лікування тромбозу?

Іноді трапляється так, що лікар не може призначити пацієнтові антикоагулянти або тромболітики, і тоді йому доводиться використовувати який-небудь інший метод для видалення згустків крові при тромбозі. Серед цих методів:

  • Катетер-правлений тромболізис – використання катетера для локальної терапії – препарат вводиться безпосередньо в тромб.
  • Хірургія – кава-фільтр і венозна тромбектомія – дві найпоширеніші форми хірургічної процедури, які використовуються лікарями для позбавлення від згустків крові.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: