Перша допомога при кровотечах

Внаслідок різноманітних пошкоджень людського організму виникають кровотечі. Це явище може бути дуже небезпечним не тільки для здоров’я, але і для життя людини. Тому основна мета першої допомоги при кровотечах – запобігти їх наслідки.

Кровотеча супроводжується витіканням крові з судин кровоносної системи назовні або всередині організму.

Перша медична допомога при кровотечах

Особливості видів кровотеч

  • Капілярна кровотеча це невелика втратою крові. Часто воно виникають навіть при найменших пораненнях. Такі кровотечі найпростіше зупинити;
  • Венозні кровотечі на відміну від попередніх, більш небезпечні. Вони виникають при пошкодженні вен. Така кровотеча складно зупинити, кров витікає з великою швидкістю, внаслідок чого людина втрачає багато крові. Якщо вчасно не надати потрібну допомогу, потерпілому це буде загрожувати значним погіршенням здоров’я.
  • Артеріальний кровотеча є наслідком пошкодження артерій, в яких кров циркулює під високим тиском. Тому вона пульсує з артерії фонтаном. Така стрімка втрата крові може привести до летального результату;
  • Внутрішня кровотеча відрізняється найвищим ступенем небезпеки для життя людини. Його дуже складно виявити, оскільки кров витікає не назовні, а в одну з внутрішніх порожнин організму, або між тканин. Потерпілий блідне, у нього спостерігається запаморочення, спрага, потемніння в очах, а також почастішання пульсу.

Перша допомога при капілярній кровотечі

Насамперед потрібно промити рану чистою водою, потім – обробити її антисептичним засобом. Тільки після цього слід накласти стерильну марлеву пов’язку.

Надання допомоги при венозній кровотечі

В даному випадку обов’язково потрібна давить. Треба пам’ятати про те, що її налагоджують нижче місця кровотечі. В особливо складних випадках використовують джгут, замінити який можна підручними засобами, наприклад скрученим рушником, носовою хусткою, поясом або іншими відповідними речами. Якщо не виявиться зовсім нічого, варто міцно притиснути пальцями рану, що кровоточить. Але потім потерпілому, все одно, знадобиться давить.

При носових кровотечах потрібно притиснути крило носа до носової перегородки, а потім прикласти холод в області перенісся. Ні в якому разі не можна закидати голову назад. Від цього вона всього лише буде стікати по задній стінці глотки. Ефект з’явиться, якщо ввести в ніздрю, з якого йде кров, ватний тампон.

Зупинка артеріальної кровотечі

Тут необхідно діяти швидко і точно. Перш за все треба перетиснути кровоточить артерію над місцем поранення. Потім накласти джгут (також вище місця поранення). При накладенні джгута обов’язково записують точний час. Палять рекомендують знімати всього лише на 30 секунд в періодичності 30-40 хвилин. Важливо якомога швидше відвезти потерпілого до лікаря.

Особливості надання першої допомоги при внутрішній кровотечі

При внутрішній кровотечі треба негайно викликати лікаря. Потім забезпечити потерпілому повну нерухомість і прикласти холодний компрес до передбачуваного місця кровотечі.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: