Інфаркт мозку

Інфаркт головного мозку

Інфаркт мозку, або ішемічний інсульт – порушення постачання киснем певної ділянки головного мозку, пов’язане з різким звуженням або закупоркою тромбом кровоносної судини, що живить цю ділянку. Відсутність кисню згубно позначається на клітинах мозку – нейронах, вони у результаті гинуть. Часто інфаркт мозку – ускладнення атеросклерозу або тромбозу вен нижніх кінцівок, звідки крихітний шматочок тромбу може відірватися і разом із током крові проникнути в одну з мозкових артерій і перекрити в ній кровообіг.

Прояви інфаркту мозку

Інфаркт мозку може розвиватися як блискавично, і поступово. Тому серед симптомів захворювання виділяють групу його провісників:

  • сильне, раптове запаморочення, нерідко – з помутнінням, сповиваною в очах;
  • шум, дзвін у вухах;
  • виражена біль голови без очевидної причини;
  • невиразна мова, немов у роті хворого є їжа;
  • порушення рухів у руці чи нозі, їх слабкість;
  • оглушеність, порушення орієнтації у часі та просторі, непритомність.

Дані симптоми свідчать, що кровообіг у одному з ділянок мозку порушено. Якщо цим симптоми проходять протягом доби, вважається, що хворий переніс транзиторну ішемічну атаку. Якщо ж стан хворого продовжує погіршуватись, розвивається інфаркт мозку – тяжке захворювання, яке може закінчитися смертю хворого.

У інфаркту мозку можуть бути різні прояви, але найбільш промовистими симптомами, на які неодмінно потрібно звернути увагу, вважаються такі:

  • асиметрія обличчя – у хворого стають несиметричними брови, горизонтальні зморшки на лобі, опускається один куточок рота, особливо добре асиметрія помітна, якщо попросити хворого посміхнутися – він зможе зробити це лише однією стороною обличчя;
  • порушення мови – хворий намагається, але не може виразно вимовити своє ім’я, або фразу на кшталт «йшла Сашко шосе»;
  • асиметрія в рухах, пов’язана зі слабкістю руки чи ноги на ураженому боці – особливо помітна, якщо попросити хворого підняти руки перед собою.

При появі таких симптомів хворого потрібно відправити скоріше до лікарні – в ідеалі у перші кілька годин, тоді є шанс, що лікування інфаркту мозку дозволить хворому одужати без залишкових явищ – паралічу, розладів мови.

Наслідки інфаркту мозку

Результати кисневого голодування та подальшої загибелі мозкових клітин можуть бути різними – випадають саме ті функції, відповідальним за які була уражена ділянка мозку. Наслідком інсульту можуть бути порушення рухів рук та ніг аж до повного паралічу, втрата зору та мовлення, розлади запам’ятовування, орієнтації у часі, мислення, порушення письма. Фатальними можуть бути наслідки інфаркту стовбурової частини мозку: саме тут знаходяться центри, які відповідають за життєзабезпечення організму, тому інсульт у цьому відділі може призвести до зупинки дихання, припинення серцебиття та смерті. При цьому ступінь виразності та тривалість наслідків інсульту безпосередньо залежить від своєчасності та обсягу отриманого лікування.

Ішемічний інфаркт мозку – стан небезпечний, і дуже важливий навіть за найменшої схильності до нього докладати всіх зусиль, щоб не захворіти. Прекрасним помічником у цій справі може стати гліцин – амінооцтова кислота, яка залучена до всіх фізіологічних процесів головного мозку. Вона впливає на тонус судинних стінок у ньому та постачання киснем клітин. Ця речовина в помірній кількості виробляється в організмі, проте при факторах, що схиляють до ішемічного інсульту – ожиріння, цукровий діабет, атеросклероз і гіпертонія, потреба в ньому збільшується. Задовольнити її допоможе препарат Гліцин, що містить натуральну амінооцтову кислоту – він допоможе зменшити наслідки інфаркту мозку, якщо він вже розвинувся, а також запобігти його розвитку, якщо з’явилися ознаки транзиторної ішемічної атаки. При перших симптомах кисневого голодування мозку звернення до лікаря допоможе уникнути розвитку ішемічного інсульту і зведе до мінімуму його наслідки.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: