Що таке тривожний невроз і які його симптоми?

Тривожний невроз – це один з видів неврозу, тісно пов’язаний з тривожними розладами. Симптоми захворювання можуть сильно варіюватися і залежать від тяжкості захворювання і від того, що являє собою сам хворий. Найчастіше він пов’язаний з болем або дисфункцією багатьох органів тіла, функціонування яких схильне емоційних порушень, викликаним неврозом.

Тривожний невроз

Пацієнт дуже часто швидко усвідомлює свою хворобу. У цьому сенсі невроз повністю відмінний від інших психічних захворювань. У пацієнта завжди є “розуміння” свою хворобу, він може назвати її, вказати на симптоми. Він також усвідомлює абсурдність деяких думок, переживань і симптомів, але не в змозі самостійно протистояти їм.

Повна дезорганізація життя

Тривожний невроз має великий вплив на життя страждає, повністю дезорганизуя її. Хвороба впливає на його здоров’я, дає чисто фізичні симптоми, крім того, вона “атакує” його мислення, судження, рішення, “отруює” його емоції. Тому вона впливає як на психіку, так і на саме фізичний стан, створюючи хибну віру в соматичне захворювання. Дуже часто тривожний невроз, якщо його довго не лікувати або він не піддається лікуванню, може привести до депресії або різних видів залежностей, часто тематично пов’язаних з випробовуваної тривогою.

Тривожний невроз в цифрах

  1. Серед пацієнтів з тривожними розладами, включаючи тривожний невроз, близько 10% страждають відчувають різні види болю і проявів з боку організму.
  2. Тривожний невроз змушує страждають їм людей набагато частіше вдаватися до медичної допомоги (в 7 разів частіше, ніж здорові люди).
  3. Серед тих, хто звертається за медичною допомогою, близько 30% пацієнтів страждають різними видами тривожних розладів

Хто може заразитися цією хворобою?

Тривожний невроз – це захворювання, яке, на жаль, частіше вражає жінок. Чоловіки хворіють набагато рідше. Захворювання може проявитися в дорослому або дитячому віці. Найчастіше невроз проявляється як реакція на життєве подія, яка викликала сильний стрес, на тривалу тривогу, що виникла в результаті складної життєвої ситуації. Однак не у всіх при сильному стресі розвивається тривожний невроз. Сприятливі фактори включають особистісні, розвиваючі, освітні або генетичні чинники.

Тривожний невроз і його загальні симптоми

Пацієнт відчуває тривогу, яку йому важко описати. Він не може розпізнати джерело цієї тривоги, або вона прихована в чисто соматичних переживаннях і проявах. Вона інтенсивна і виникає разом з панічними атаками. Пацієнти бояться відмови, бояться приймати рішення і впливати на чуже життя, бояться постраждати від інших людей.

Панічні атаки можуть супроводжуватися соматичними симптомами, такими як біль у серці, прискорене серцебиття і проблеми з диханням, проблеми “уловлювання” дихання, його поверховість. Крім того, пацієнт відчуває запаморочення, боїться смерті і того, що він відчуває, все це здається йому нереальним, він не розуміє причин своїх відчуттів.

  • Інші вегетативні симптоми: проблеми зі сном, безсоння, порушення апетиту, сексуальні розлади.

Для неврозу найбільш важливими симптомами є ті, які пов’язані з нав’язливими думками і поведінкою, тобто компульсии. Нервовий пацієнт постійно думає про одне й те ж або виконує одні й ті ж дії знову і знову, що, як передбачається, парадоксальним чином знижує рівень випробовуваної їм тривоги.

Також до симптомів неврозу відноситься розвиток специфічних порушень концентрації, уваги і пам’яті. Те, як пацієнт сприймає навколишній світ, також може бути проблемою – цей образ може бути спотворений і пов’язаний з дереалізацією.

Порочне коло невротичних симптомів

Обговорюючи симптоми, які супроводжують такий розлад, як тривожний невроз, не можна не згадати про виникнення порочного кола невротичних симптомів. Тривога, яку відчуває пацієнт, викликає посилення соматичних симптомів, болей, інших вегетативних симптомів, і це тільки заново підсилює його почуття тривоги. Таким чином, симптоми знаходяться в своєрідному колі, посилюючись і підсилюючи один одного.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: