Параліч серця

Людське серце – один з найважливіших життєвих органів. Особливо небезпечним станом є серцевий параліч, який може стати причиною смерті.

Параліч серця – причини, симптоми, лікування

Параліч серця – це досить критичний стан, при якому м’язи припиняють скорочуватися, при цьому до серця зовсім не надходить кров, виникають проблеми з кровообігом.

Основні причини

Параліч серця може бути спровокований:

 • Артеріосклерозом серцевої артерії;
 • Тромбом в артерії;
 • Серцевим стенозом клапанів;
 • Порушенням серцевої провідності
 • Наслідком травми, при якій відкрилася сильна кровотеча;
 • Патологічними руйнують процесами в серцевих тканинах;
 • Серцевою недостатністю;
 • Набряком легенів;
 • Септичним шоком;
 • Перенесеної інфекцією, що приводить до різних серцевим ускладнень;
 • Тривалим лікуванням антибактеріальними препаратами;
 • брадикардією;
 • Гіперкаліємією.

Параліч може бути наслідком ураження нервів, які знаходяться в грудній хребетної частини. Крім цього, зупинка серця відбувається після токсичного ураження крові. Такий стан виникає після того, як людина отруюється грибами, його кусає змія, а також при ботулізмі, правці. Як правило, найбільше ризикують люди, які мають серцеву недостатність.

Як все відбувається?

Серцевий параліч – наслідок усіх патологій міокарда. Спочатку серцеві тканини перестають забезпечуватися киснем, при цьому м’язи заміщає фіброзна тканина. Згодом настає інфаркт. Часто серцеві клітини настільки сильно вражені, що повністю або частково відмирають.

Ознаки

Практично завжди людина повністю втрачає свідомість, у нього пригнічується дихальна функція, в деяких ситуаціях спостерігається апное. При паралічі м’язи перестають скорочуватися, помітно блідне шкіра, а слизова оболонка синіє. Коли параліч серця спровокований інфарктом міокарда, хворий страждає від гострої нестерпного болю в області грудей, а після відчуває, що йому не вистачає повітря. Перша ознака серцевого паралічу – задуха, судоми ніг.

Наслідки

Якщо своєчасно не допомогти хворому, може повністю зупинитися серце, людина помирає. При частковому ураженні в організмі може порушитися метаболізм, все закінчується розвитком ішемічної хвороби серця, пошкодженням відділу мозку. Все це негативно позначається на житті людини. Деякі люди після перенесеного серцевого паралічу впадають в стан коми, з неї не виходять роками.

Діагностика

Фахівці рекомендують перш за все промацати пульс на зап’ясті, шиї. Відзначаємо, що не варто витрачати час на першу допомогу, тут мова йде про життя і смерті, не обійтися без термінової реанімації. Насамперед необхідно викликати невідкладну допомогу. Якщо своєчасно не допомогти потерпілому, все закінчиться клінічною смертю.

Основні дії

Параліч серця не лікується. Врятувати людину можна за допомогою кардіологічної реанімації. Спеціальні процедури допомагають відновити функцію судин, серця. До реанімаційного дій належить: непрямий масаж серця, штучне дихання рот в рот. У важкому випадку використовується електричний розряд, потрібно штучна вентиляція легенів. Щоб серце скорочувалося ритмічно, хворому призначають спеціальні лікарські препарати.

Реанімація для серця і легенів

Коли зупиняється дихання, кровообіг, проводяться реанімаційні процедури. З їх допомогою можна повернути до життя функціонування органів. Від того, наскільки швидко проведена реанімація, залежить ризик клінічної смерті. Можна виділити такі види процедур:

 • Дихання рот в ніс, рот в рот.
 • Виникає колапс? Людина повністю втрачає свідомість? Проводиться масаж серця.
 • Дефібриляція. Внутрішньовенно вводять Епінефрин, Атропін.
 • Через кожні 3 хвилини застосовують Норадреналин. Також одноразово вводиться Вазопрессин. Якщо дефибрилляция неефективна, необхідний Аміодарон.

Профілактика

Насамперед потрібно знати, чи входите ви в групу ризику, потім лікар вирішує, як запобігти раптову серцеву смерть. Можна виділити такі загальні заходи:

 • Відмовитися від куріння, знизити вагу, рівень холестерину в крові.
 • Постійно контролювати рівень глюкози в крові, кров’яний тиск.

До хірургічних методів лікування відноситься Біпасс-операція. З її допомогою можна звузити кровоносні судини серця. Пацієнтам, які не так ризикують, призначають консервативні методи лікування: Нітрати. Бета-блокатори. Антиаритмічні лікарські препарати. Пацієнтам, які мають високий ризик, що пережили зупинку серця, застосовують імплантований дефібрилятор. Якщо виникають проблеми з серцевому ритмі прилад автоматично починає посилати електроімпульси, таким чином відновлюється ритм.

Нещодавно вчені зуміли довести: жінки з такою патологією серця частіше виживають, ніж чоловіки. Деякі лікарські засоби є не такими ефективними, але ось антагоністи альдостерону, бета блокатори, різні види стимуляторів допомагають набагато краще. Лікарі радять жінкам уважно прислухатися рекомендацій кардіолога, не відмовлятися від своєчасного курсу терапії.

Гранично обережно потрібно ставитися до таких серцевим патологій, як стенокардія, кардіоміопатія, інфаркт міокарда, порок серця. Не менш небезпечною є гіпертензія, саме вона призводить до серцевого паралічу. Негативно позначається на серці нездоровий спосіб життя – куріння, зайва вага, малорухливість, зловживання алкогольними напоями, психоемоційні навантаження, шкідливе харчування. Всі ці фактори призводять до прогресування серцевої патології.

Отже, при виникненні перших неприємних симптомів, краще не ризикувати своїм життям, відразу ж викликайте швидку допомогу, інакше все може закінчитися досить серйозними наслідками, навіть летальним результатом. Уважно ставтеся до свого здоров’я!

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: