Коронавірус

Коронавірус – це саме часто зустрічається слово за останні тижні.

Коронавірус – особливості, лікування

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про пандемію коронавируса на початку березня 2020 року. В даний час в усьому світі інфіковано понад 500 000 чоловік (дані на 26 березня 2020 г.). Епіцентр епідемії припав на місто Ухань, столицю провінції Хубей в Китаї. Які симптоми хвороби і що про неї треба знати?

Коронавірус симптоми

COVID-19 (Coronavirus Disease 2019) – захворювання, що викликається вірусом SARS-CoV-2019. Симптоми, які можуть виникнути при коронавирусной інфекції, включають кашель, утруднене дихання (задишка) і лихоманку. Є й інші загальні симптоми, такі як втома або біль в м’язах і суглобах.

Однак варто згадати, що деякі люди, інфіковані коронавірусів, не відчувають ніяких тривожних симптомів, проте вони становлять небезпеку для інших людей, оскільки можуть заразити інших.

Також є незвичайні симптоми, такі як шлунково-кишкові розлади – біль в животі або діарея. Деякі пацієнти також втрачають нюх і смак.

На жаль, перебіг захворювання COVID-19 дуже різноманітно – від безсимптомного, легкого до пневмонії з дихальною недостатністю.

Коронавірус лікування

Коронавірусние інфекції не лікують антибіотиками – це група засобів, призначена для лікування бактеріальних захворювань, і COVID-19 до них не відноситься.

Лікування засноване на застосуванні заходів з протидії симптомів захворювання, включаючи жарознижуючі препарати і терапію для полегшення симптомів, викликаних респіраторними порушеннями, наприклад, механічну вентиляцію легенів з використанням респіратора.

Препарат, який отримав терапевтичне показання «Додаткова терапія при бета-коронавірусних інфекціях, таких як SARS-CoV, MERS-CoV і SARS-CoV-2», являє собою препарат, діючою речовиною якого є хлорохин.

Коронавірус запобігання

Дослідження вакцини проти коронавируса тривають семимильними кроками. Одне можна сказати напевно – вакцини ще потрібно дочекатися. Скільки? Невідомо.

Скорочено поширення захворювання COVID-19 надзвичайно важливі дії, які кожен з нас може виконувати самостійно. Надзвичайно важливим елементом є дотримання відповідних правил гігієни. Необхідно часто мити руки з милом або дезінфікувати їх засобом на спиртовій основі. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем або серветкою і негайно викиньте їх в найближчу сміттєву корзину. На додаток до вищезазначених дій пам’ятайте, що не можна торкатися руками області очей, носа і рота – це збільшує ризик передачі вірусу, який може знаходитися на поверхні рук.

Також необхідно змінити свій поточний поведінка – не тремтіла руки, коли вітається, і не перебувати в людних місцях.

Під час пандемії коронавируса також вкрай важливо подбати про своє психофізичному стані – висипатися, їсти не менше 5 разів на день, при цьому їсти фрукти і овочі.

Коронавірусних інфекція – що робити?

Якщо ви підозрюєте, що заражені коронавірусів, важливо вжити відповідних заходів. Спочатку необхідно звернутися в санітарно-епідеміологічну станцію, де буде надана інформація про подальші дії. Також можливе самостійне звернення в лікарню, де є інфекційне або наглядово-інфекційне відділення. Якщо вам потрібно відвідати лікарню, виберіть вид транспорту і не користуйтеся громадським транспортом або таксі! Пам’ятайте, що в разі реального ризику зараження коронавірусів не звертайтеся безпосередньо до відділення невідкладної допомоги лікарні або до свого сімейного лікаря.

Чи може хто-небудь заразитися коронавірусів?

Так, коронавірусів може заразитися людина будь-якого віку, в тому числі і діти. Люди похилого віку і люди з супутніми захворюваннями особливо уразливі для ускладнень, пов’язаних з цим захворюванням.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: