Подагра – підступна системна хвороба

Вона нападає абсолютно несподівано, вперше без жодних попереджень і відразу валить з ніг в повному розумінні слова – ні ходити, ні стояти, ні лежати без сильного болю неможливо. Ім’я цієї хвороби – подагра.

Подагра

За визначенням подагра – захворювання, що викликається відкладеннями солей в суглобах, як правило, ніг. Поразок піддаються й інші органи, які мають суглоби – пальці рук, наприклад. Лікарі досконально вивчили причини виникнення хвороби – з якихось причин організм перестає переробляти і виводити речовини, звані пуринами. Цими речовинами багаті багато продуктів, які люди використовують в повсякденній їжі. Ознаками слабкого виведення пуринів вважають підвищену кількість сечової кислоти в крові хворого. Саме ця кислота в суглобах перетворюється в порошок білого кольору, який накопичується, утворюючи так звані тофуси. Зазвичай мешканці рідко проводять аналіз крові, це робиться тільки за направленням лікаря. При цьому загального аналізу крові недостатньо, потрібно проводити поглиблений аналіз.
Напад починається з появи почервоніння на хворому суглобі, починається набряк. Хвороба розвивається стрімко, тому 0,5-1 годину розпухає не тільки суглоб, але і велика частина стопи ноги або кисті руки. Температура тіла підвищується, виникає відчуття ознобу. З’являється гострий біль, при дотику до кінцівки біль посилюється.

Діагностика і методи лікування

Гострий приступ болю купіруют лікарі швидкої допомоги або лікарі стаціонару. Для виключення помилки робляться рентгенівські знімки суглоба і кінцівки. Лікування починають з внутрішньовенного введення призначених лікарем лікарських препаратів. Хворому призначають постільний режим. Встановлюють строгий режим харчування. У посібниках з подагрі наводяться переліки продуктів, які слід або виключити повністю, або вживати з обережністю. Аналіз продуктів, що містять пурини і, отже, небезпечних з точки зору подагри, показує, що це в основному жирні м’ясо, риба, бульйони і інші продукти на їх основі. Кількість пуринів не повинно перевищувати 30 міліграм на 100 грам їжі. Таким вимогам відповідає споживання фруктів, багатих на вітаміни.
З лікарських препаратів після зняття нападу для постійного щоденного прийому призначають алопуринол по 1 таблетці на добу. Обмеження в їжі також повинні бути постійно. Рекомендують пити щодня не менше 1,5 літрів води. Протипоказані спиртні напої.

Поради хворому на подагру

Подагра страшна не тільки приходять періодичними болями в суглобах. Ці суглоби, особливо великі пальці на ногах деформуються, біля них із зовнішнього боку стопи виростають тверді шишки.
Найбільш небезпечно вплив подагри на нирки, в організмі розвивається подагричний нефрит, відмовити можуть одна або обидві нирки.
Слід уважно стежити за своєю вагою – збільшення ваги прискорює і підсилює напади подагри. Періодично слід проводити дні полегшеного харчування, особливо після святкового застілля.

З подагрою можна боротися самостійно, дотримання обмежень в харчуванні значно скорочує кількість і гостроту нападів.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: