Правець – що це?

Правець – інфекційне захворювання. Дана інфекція призводить до інтоксикації ЦНС (центральної нервової системи). Відбувається судорожне скорочення м’язів тонічного і клонічного характеру.

Правець

Хвороба ця відома з давніх часів. Симптоми її датуються третім століттям до н. е., але вперше досить докладно природа хвороби була описана в працях Гіппократа.

Як тільки була встановлена ​​паличка, яка є збудником хвороби, з’ясувалося, що правець виникає на ранах, ускладнюючи пошкоджені покриви шкіри і слизову. Як правило випадки зараження цією небезпечною недугою відбуваються при пораненнях в умовах польових робіт. А також воно можливо при порушенні санітарних норм в операційних в ході хірургічних втручань.

Статистика зараження цією недугою в мирний час незначна. Масове поширення даного захворювання припадає на період військових дій. Але ризик інфікування може бути знижений завдяки профілактичним заходам.

Джерело інфекції

Джерелом інфекції є анаеробна паличка. Живуть і діляться дані бактерії в тілі людини і тварин, а виділяються в навколишнє середовище з випорожненнями. Як тільки бактерії залишають живий організм, вони перетворюються в суперечки. В даній формі палички можуть існувати довгі роки, незважаючи на фактори зовнішнього середовища.

Проникаючи в живий організм у вигляді спор, збудник перетворюється в вегетативні форми. Інфекція може потрапити в живий організм через садно, рану на шкірі, а також велика ймовірність проникнення при пологах або переривання вагітності, скоєному за межами спеціалізованого медичного закладу.

Продуктом життєдіяльності палички правця є найсильніший ендотоксин, що вражає нервову систему. Він поширюється в організмі по кровоносних судинах, лімфі і нервових стовбурах. Найпоширенішою причиною летального результату при даному захворюванні є задуха, викликана судомою дихальних м’язів. На другому місці – параліч серцевої діяльності від отруєння токсином, найбільш часті випадки смерті на тлі пневмонії або зараження крові. Інкубаційний період зараження триває від двох діб до місяця. Правець протікає важче при більш короткому інкубаційному періоді.

За методом поширення інфекції правець класифікується на загальний і місцевий. У людському організмі правець протікає по загальному типу.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: