Причини, ознаки та перша допомога при нирковій коліці

Ниркова колька характеризується вираженим больовим синдромом, який обумовлений гострим порушенням відтоку сечі. Виникає цей стан через закупорку верхніх шляхів виведення сечі каменем, згустком крові, гною, слизу, відторгнуті тканинами нирки, перегину сечоводу, спазму. Причиною цього патологічного зміни є часто сечокислий діатез, але слід виключити великі камені, пухлини, туберкульоз нирки, травми, опущення нирок, запальний процес, алергічні реакції і анатомічні аномалії.

Ниркова колька

Виникає колька раптово в будь-який час дня і ночі, не залежно від активності хворого. Болі приступообразні з періодами затишшя. Тривати спазматические відчуття можуть від декількох хвилин до декількох днів. Біль локалізується в області попереку в проекції нирок, а також по ходу сечоводу. Віддавати больові відчуття по ходу нервів можуть в пах, клубову область, зовнішні статеві органи.

Страждаючі ниркової колькою неспокійні, кидаються по кімнаті, намагаючись зайняти найбільш вдале положення для полегшення спазму. При припинення болю бояться поворухнутися, щоб не викликати повторне погіршення стану, які тривалий час перебуваючи в незручній позі. Крім того, спостерігається прискорене сечовипускання, можуть бути присутніми різі в сечівнику. Після нападу біль може повністю не піти, а зберігатися у вигляді тупого ниючого відчуття протягом тривалого часу.

При обмацуванні попереку спостерігається болючість і деяка напруга м’язів. Нерідко ниркової кольки супроводжує нудота і блювота, позиви на дефекацію, здуття живота. Що пов’язано з попаданням деякої кількості сечі в заочеревинного простору. Це може ускладнити діагностику і викликати підозру шлунково-кишкової патології. При нирковій коліці живіт буде активно брати участь в акті дихання, а основна біль доводиться на поперекову область.

Підвищення температури тіла до 38-39 градусів може зберігатися протягом декількох днів, а потім знижується.
Проводиться лабораторна діагностика з дослідженням загального аналізу крові, де може спостерігатися лейкоцитоз і збільшення швидкості осідання еритроцитів. Біохімічний аналіз крові виявляє збільшення сечовини. У сечі може бути присутнім білок, солі, еритроцити і лейкоцити. При ультразвуковому дослідженні помітні камені, розширення ниркових мисок і сечоводів, ураження паренхіми нирок, новоутворення.

При нападі ниркової коліки необхідно викликати швидку допомогу. Для полегшення стану при впевненості в діагнозі можна застосувати тепло. Ванна з гарячою водою, грілка, що іноді призводить до зняття больового синдрому. Призначаються спазмолітичні препарати (папаверин, дротаверин (но-шпа)), знеболюючі ін’єкційні засоби. Ниркова колька є показанням до госпіталізації в урологічне або хірургічне відділення для встановлення точної причини погіршення стану і подальшого лікування.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: