zvonok

Перевезення хворих
реанімобілем

Про антибіотики

Антибіотики – специфічні природні органічні речовини і їх аналоги, що володіють здібностями в малих дозах вибірково руйнувати різні види мікроорганізмів і клітини недоброякісних пухлин або пригнічувати їх ріст і розвиток.

Антибіотики

Антибіотики – найпоширеніша і численна група лікарських засобів. У медичній науковій літературі представлено опис понад шість тисяч природних антибіотиків і величезна кількість напівсинтетичних похідних. Для лікування хворих в даний час в медичній практиці знайшло широке застосування близько п’ятдесяти найменувань антибіотиків, які випускають в різних лікарських формах.

Ідея використовувати одні мікроби в боротьбі з іншими мікробами належить І. І. Мечникову. Але велика ера антибіотиків почалася в 1929 році з опису Олександром Флемінгом пеніциліну. Відкриття англійського вченого вразило весь науковий світ. Флемінг виділив з колоній цвілі речовина, яке впливало на інші види мікроорганізмів, і назвав його пеніциліном. Але пеніцилін Флемінга мав багато побічних і не зовсім безпечних ефектів для організму людини. Тому виробництво і використання антибіотика було призупинено. Лише в 41 році двадцятого століття англійські вчені Г. Флорі і Б. Чейн приступили до вивчення лікування інфекційних захворювань пеніциліном. У військовому 1942 році успішно завершилися роботи по отриманню пеніциліну в медичній лабораторії російськими вченими Ермольевой З. В. і Балезін Т. І.

Класифікація антибіотиків

Антибіотики прийнято класифікувати на різні групи:

  • по спектру;
  • механізму;
  • характером впливу на мікроорганізми.

По виборчому спектру антимікробної дії антибіотики в свою чергу поділяються на численні групи.

Вузький спектр дії мають антибіотики, які активні щодо грампозитивних мікроорганізмів. До них можна віднести линкомицин, фузидин, макроліди і пеніциліни. Вузький спектр дії на грамнегативні мікроорганізми мають поліміксини.

Антибіотики широкого спектра дії

До антибіотиками широкого спектра дії прийнято відносити аміноглікози, цефалоспорини, тетрацикліни, левоміцетин, рифампіцин. Ця група антибіотиків активно впливає як на грампозитивні, так і на грамнегативні мікроорганізми. Антибіотики, які застосовують для боротьби з туберкульозом, відносять до протитуберкульозної групі: стрептоміцин, циклосерин, канаміцин, флоримицин.

Лікування онкологічних хворих

В еру розквіту антибіотиків онкологи теж задумалися над питанням їх застосування в лікуванні онкологічних хворих. До протипухлинною антибіотиків відносяться Актіноміцини, блеоміцин, дактіноміцін, ауратін, антрацикліни. Протигрибкові антибіотики ністатин, амфоглюкамін, гризеофульвін та інші отримали визнання в лікуванні різних грибкових захворювань. Останнім часом став широко застосовуватися циклоспорин, що володіє властивістю імунодепресанта. Чинний на гельмінти антибіотик гігроміцінВ виявився в числі затребуваних препаратів.

По механізму впливу одні антибіотики надають гальмівну дію на синтез клітин бактерій (пеніциліни, ванкоміцин і інші), інші порушують синтез РНК мікроорганізмів (рифампіцин), треті порушують синтез білків і функцію рибосом в мікроорганізмах (лінкоміцин, тетрациклін, макроліди), а інші впливають на проникність мембрани мікроорганізмів (ністатин, поліміксин).

Залежно від характеру протимікробної дії бактерицидні антибіотики викликають загибель мікробів, а бактеріостатичні антибіотики затримують зростання і розмноження клітинних мікроорганізмів.

Компанія Автомедик – перевезення лежачих хворих по Києву і Україні.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: