Вакцина CoronaVac від короновіруса

Китайська вакцина CoronaVac з’явилася в нашій країні в лютому 2021 року і вже успішно працює, формуючи у населення імунітет до коронавірус, що заполонив світ.

Вакцина CoronaVac

Вакцина виробляється в китайській компанії Sinovac Biotech, однією з найбільших з спеціалізуються на подібному виробництві. Продукти цієї компанії досить популярні і поставляються більш, ніж в 30 країн світу.

Що являє собою вакцина CoronaVac

CoronaVac є інактивовану вакцину, тобто вона діє, використовуючи убиті частинки вірусу. Таким чином, відбувається як би тренування імунітету і в майбутньому мінімізується ймовірність придбати важке захворювання, заразившись ковідом.

На подібному принципі дії створені і діють відомі вакцини від поліеміеліта, а також від гепатиту А, гепатиту В і проти дифтерії.

Антиген SARS-CoV-2 лежить в основі створеного препарату.

Засіб такого типу рекомендовано для профілактики викликаних коронавірусів захворювань (тільки для дорослих), вакцина не використовується для юного населення віком до18 років.

Вакцина має середню ефективність, за оцінками – близько 78%. Виробництво її досить витратна і складне. Зберігають засіб при температурі 2 -8 градусів за Цельсієм, придатний препарат протягом 3 років.

Використання вакцини в Україні

Україна вже підписала контракт на закупівлю вакцини в кількості 1,9 мільйона доз і почала застосовувати для вакцинації медичних працівників та інших груп населення підвищеного ризику зараження. Імунізація 65-70 відсотків населення може кардинально поліпшити ситуацію з поширенням хвороби, але діяти потрібно в усіх країнах одночасно.

Як проходить вакцинацію

Щеплення зазвичай роблять так само, як всі подібні ін’єкції вводять препарат внутрішньом’язово, в верхню частину плеча.

Для формування у людини базового імунітету до Коронавіруси необхідно ввести дві дози одного і того ж препарату з перервою в 14-28 днів. Поки що є обмежена інформація про безпеку, імуногенності, а також і ефективності вакцини CoronaVac, якщо щеплення зробити поза рекомендованого графіка.

Переваги та переваги вакцини

Так як вакцина CoronaVac виготовлена за перевіреною і випробуваною технології для такого роду засобів імунізації, вона має деякі переваги, серед них можна відзначити такі:

 • Простота транспортування, безпроблемне зберігання
 • Перевірена на практиці і досить надійна технологія виготовлення
 • Можливість вакцинувати людей, у яких, в тому числі, ослаблений імунітет
 • Є можливість доопрацювати вакцину в разі появи нових видів штамів коронавируса, що і відбувається в світі

Побічні ефекти після застосування вакцини CoronaVac

Побічні ефекти після застосування препарату вивчалися в Китаї, Індонезії та інших країнах, і вони не відрізняються від подібних проявів реакції на інші вакцини. Це може бути почервоніння, біль у місці введення препарату, невелика температура, головний біль. Зазвичай подібні явища проходять через кілька днів, тобто немає серйозних причин турбуватися про негативні наслідки.

Які країни використовують і планують використовувати CoronaVac

У Китаї – країні, де була проведена вакцина, її використовують починаючи з літа цього року. Крім цього, використовують і планують використовувати CoronaVac в таких країнах:

 • Болівія,
 • ОАЕ
 • Бахрейн
 • Єгипет,
 • Чилі,
 • Філіппіни,
 • Сінгапур,
 • Сербія
 • Туреччина,
 • Таїланд

Кому потрібно вакцинуватися з обережністю

Вважається, що вакцинувати можна всіх, але є люди, яким в даний конкретний момент щеплення робити не рекомендується. Можливо, доведеться відкласти щеплення на більш пізній час або взагалі відмовитися від імунізації. До подібних станів і захворювань можна віднести наступні:

 • Важкі і хронічні хвороби або курси лікування (при онкозахворюваннях, наприклад, хіміотерапія), які пригнічують і без того слабку імунну систему;
 • Інтенсивна реакція, небезпечні для життя прояви алергічних реакцій на компоненти вакцини, що, як доведено, є вкрай рідкісним явищем;
 • стан середньої тяжкості або важка хвороба на момент вакцинації. Проте, таких людей слід вакцинувати відразу після одужання. Помірне нездужання або, наприклад, субфебрильна температура не є протипоказанням для проведення вакцинації.

У всіх випадках необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо є захворювання і потрібно зробити щеплення.

Безпека вакцинації

Перш ніж дозволити використовувати будь-який медичний препарат, в тому числі вакцини, проводиться ретельна перевірка, вивчення в різних країнах випадків, пов’язаних з вакцинацією.

Вакцина CoronaVac, як і інші подібні до неї вакцини від коронірусу, не несе в собі ризиків, яким піддається людина в разі захворювання коронавірусів.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: