Профілактика атеросклерозу

Атеросклероз

Атеросклероз – патологічний процес, що зачіпає внутрішню стінку артерій. В результаті на стінках артерій відкладається холестерин, що призводить до утворення атеросклеротичних бляшок, які можуть досягати великих розмірів, повністю перекриваючи просвіт судини, таким чином, порушується кровотік даної ділянки. Також можливий відрив накладень від бляшки, потім цей потік може зі струмом крові потрапити до судин інших органів, що призведе до їх закупорки та порушення циркуляції крові в цій ділянці, а отже, станеться омертвіння тканини (інфаркт).

Вже давно однією з основних причин інфаркту міокарда за даними статистики є атеросклероз. Найбільш грізні наслідки має атеросклероз судин головного мозку та серця.

Причина розвитку атеросклерозу – порушення обміну холестерину, яке може бути обумовлено генетичною схильністю, порушенням обміну речовин в організмі і т. д.

Атеросклероз судин головного мозку може довго протікати безсимптомно, іноді виявляючись запамороченням, погіршенням пам’яті. Про ураження даних судин можна судити під час діагностики атеросклерозу судин шиї. Слід зазначити, що цей процес також протікає без будь-яких проявів досить довго (навіть при звуженні просвіту судини наполовину людина буде почуватися добре).

Профілактика атеросклерозу судин головного мозку та шиї

Профілактика атеросклерозу судин головного мозку повинна займати пріоритетне місце, за наявності факторів, що привертають до цього захворювання.

Для збереження стінки судин у нормі необхідно:

  • займатись фізкультурою,
  • відмовитися від куріння,
  • правильно і збалансовано харчуватися (особливу увагу приділяти жирам у раціоні, оскільки потрібно вживати рослинні жири).

Також слід стежити за спорожненням кишечника. Можливе застосування спеціальних препаратів, які поновлять нормальний обмін холестерину в організмі.

При діагностиці атеросклерозу на пізніх стадіях, коли вже значно звужено просвіт судин, необхідно застосування хірургічних втручань:

  • шунтування судин,
  • використання судинних протезів.

Діагноз атеросклерозу ставиться досить просто, потрібно лише зробити біохімічний аналіз крові, який і виявить порушення ліпідного обміну. Тому не варто чекати на прояви, якщо у вас є схильність, а найкраще здавати періодично кров на біохімічний аналіз крові.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: