Що робити при спазмах шлунка?

Практично кожна людина хоча б раз у житті стикався з шлункової болем. Вона може бути викликана переїданням, прийомом великої кількості гострої їжі, отруєнням або іншими причинами. Але іноді хворобливі відчуття виникають внаслідок спазмів.

Спазм шлунка

Що таке спазми шлунку? Це мимовільні м’язові скорочення стінок органу. Самі по собі скорочення – нормальне явище, необхідне для просування їжі з шлунка в кишечник. В гастроентерології (науки, що вивчає роботу шлунково-кишкового тракту) виділяється декілька етапів травлення, і, якщо вони проходять без збоїв, людина не відчуває ніякого дискомфорту. Але в ряді випадків м’язові скорочення виникають не циклів травлення. І в такому випадку з’являються неприємні симптоми, які свідчать про розлад шлунково-кишкового тракту.

Від чого бувають спазми шлунку?

Чим викликані спазми шлунку? Порушити нормальну роботу органу можуть як фізіологічні, так і психологічні причини:

 • незбалансована дієта і регулярне переїдання;
 • постійний сильний емоційний стрес;
 • несприятлива міська екологія;
 • наявність гострих або хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту;
 • отруєння;
 • тривале переохолодження.

Від чого ще бувають спазми шлунку? Їх провокує надмірне вживання алкоголю, тютюнопаління, зловживання кавою. Також вони можуть виникнути на тлі тривалого прийому сильних медикаментів (наприклад, антибіотиків).

Скорочення шлункових стінок призводить до наступної симптоматиці:

 • біль у верхній частині живота;
 • нудота і блювота, можливо з включеннями крові;
 • підвищена стомлюваність і втрата працездатності;
 • поява давили відчуттів в тулуб при нахилах.

Якщо пацієнт стикається з подібними відчуттями, не варто займатися самостійним лікуванням. Слід якомога швидше записатися на прийом до гастроентеролога. Спеціаліст проведе точну і швидку діагностику, підбере, ніж прибрати спазми шлунку і допоможе запобігти їх появі в майбутньому.

У занедбаній формі неконтрольовані скорочення шлункових стінок не просто заподіюють дискомфорт, а й призводять до серйозних розладів функцій шлунково-кишкового тракту. Пошкоджується слизова, порушується нормальний процес перетравлення їжі. На цьому фоні можуть розвинутися небезпечні ускладнення – гастрит, виразкова хвороба, відкритися внутрішня кровотеча. Тому перше, що потрібно робити при спазмах шлунка, – це звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Як вилікувати спазми шлунку?

Досвідчені гастроентерологи дотримуються комплексного підходу до того, чим лікувати спазм шлунка. Пацієнту призначаються спазмолітики для зняття гострого нападу. Інші медикаменти і рекомендації підбираються індивідуально, залежно від виявлених причин захворювання і особливостей організму людини. Зазвичай лікування включає в себе:

 • відмова від шкідливих звичок: вживання алкоголю і сигарет;
 • розробку збалансованої дієти: з раціону виключається гостра, копчена і жирна їжа, необроблені овочі та фрукти замінюються супами, кашами та пюре;
 • прийом вітамінів і пребіотиків, що нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.

Те, як вилікувати спазми шлунку, залежить від чинників, що спровокували патологію. Наприклад, якщо вона викликана інфекцією, призначається курс антимікробних ліків, якщо хвороба пов’язана з психоемоційної перевантаженням, виписуються заспокійливі засоби.

У будь-якому випадку розробити ефективну схему лікування і прописати, ніж зняти спазми шлунку, може тільки досвідчений лікар. Спеціаліст проведе огляд, поставить точний діагноз і проконтролює повне відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: