Догляд за хворими дітьми: особливості

У статті розглядається як правильно організувати догляд за хворими дітьми. Якщо дитина захворіла, то її поведінка багато в чому відрізняється від поведінки здорової, тим більше якщо малюк хворіє часто.

Догляд за хворими дітьми

Для здорової дитини типовим є стан оптимальної збудливості. Він нормально реагує на зовнішні подразники: сміється з радості, плаче з досади, грає з цікавістю. Хворий малюк веде себе зовсім по-іншому. Залежно від психологічного типу він може стати або дратівливим, плаксивим, примхливим, відмовлятися від улюблених страв, іграшок, або сумним, млявим, байдужим, не бажаючим спілкуватися.

Вплив на нервову систему

Будь-яке захворювання насамперед впливає нервову систему дитини. Іноді під час хвороби втрачаються нещодавно набуті навички. Малюк перестає ходити, проситися на горщик чи їсти самостійно, хоча зовсім недавно умів це робити. Іноді може спостерігатися затримка зростання, збільшення ваги на тлі малорухливості. Якщо дитина часто і довго хворіє, вона змушена тривалий час перебувати без руху, активних занять. Це може призвести до того, що він починає виконувати безглузді монотонні рухи, що повторюються – бовтати ногами, дивлячись в далечінь, або починає смоктати палець, може за микатися в собі.

Ослаблення пам’яті дитини

Часто захворювання, особливо на гострій стадії, може стати причиною послаблення пам’яті дитини, порушення мови. Малюк забуває нещодавно вивчені слова, невиразно їх вимовляє. Нервова система настільки збудлива, що дитина неадекватно реагує на яскравий колір, музику та співи. Його це настільки може дратувати, що він здатний зламати нову яскраву іграшку, а почувши гучну музику, заплакати.

Всі ці особливості хворої дитини слід враховувати батькам, щоб правильно організувати догляд, знати особливості догляду хворих дітей. Необхідно правильно побудувати режим дня, залежно від захворювання, а також від індивідуальних особливостей дитини.

Активних, рухливих дітей потрібно відвернути спокійними заняттями, щоб їхня нервова система не перезбуджувалася. Спокійним дітям потрібні сильніші подразники, щоб дещо активізувати їх. При догляді за дитиною дуже велике значення мають тривалість сну хворої дитини. Чим він молодший, тим довше має спати. Необхідно побудувати режим дня таким чином, щоб дитина вдень спала 2, а то й 3 рази. Сон має величезну цілющу силу. У цей час відновлюється розладнана нервова система, до дитини повертається настрій.

Необхідна обстановка для дитини, що хворіє

Важлива також обстановка навколо дитини, що хворіє. Насамперед, необхідно підтримувати чистоту будинку, частіше провітрювати приміщення, знизити шуми в квартирі. У той же час не варто створювати навколо дитини надмірної суєти та тривожності. Батьки повинні постаратися не виявляти свого занепокоєння, не говорити при дитині протягом захворювання, призначених ліках та процедурах. Потрібно прибрати з поля зору малюка ліки, шприци. Нехай малюка оточують улюблені іграшки. Спілкуватись з ним треба спокійним, рівним голосом, підтримуючи в ньому бадьорий настрій.

Чим зайняти і розважити дитину, що хворіє?

У гострій стадії захворювання малюкові потрібен лише тривалий сон та спокій під час неспання. З іграшок можна дати найулюбленішу, не дуже велику, з якої малюк може спати, затиснувши в ручці. У міру поліпшення самопочуття, якщо дитина вже в змозі сидіти, можна давати їй у ліжко лялечок невеликого розміру, різні клапті, приладдя для малювання,

Для зручності малюкові необхідний столик невеликого розміру з бортиками. На ньому можна не лише грати, а й їсти.

Іграшки, які дають дитині під час хвороби, мають бути невеликого розміру, легкими та не дуже яскравими. Нові ляльки, зайчики, машинки можуть викликати надто бурхливі емоції і вплинути на вразливу під час хвороби психіку малюка. Їх краще відкласти на згодом.

У період одужання протягом 2-4 тижнів дитині потрібний щадний режим, тривалий нічний сон та обов’язковий денний.

Ігри для хворої дитини

Ігри повинні бути здебільшого спокійні. Якщо малюк несподівано починає вередувати, значить, він втомився. Слід укласти його в ліжко, почитати казку.

Якщо через 3 тижні після хвороби малюк залишається плаксивим, швидко втомлюється, відмовляється грати, потрібно звернутися до лікаря. Можливо, хвороба набула прихованої затяжної форми. Батькам не варто все списувати на розпещеність дитини.

Догляд за хворою дитиною

При догляді за хворою дитиною, крім створення для малюка психологічного комфорту, необхідно дотримання низки гігієнічних вимог. Щоранку потрібно вмивати дитину водою кімнатної температури, перестилати постіль. Раз на 4 дні ковдру, матрац та подушку слід протягом 2 год провітрювати.

Одяг для дитини

Одяг повинен бути комфортним і не обмежувати дитину. Найкраще одягати нічну сорочку з довгими рукавами або трикотажну кофтинку. Якщо дитині можна вставати з ліжка, можна надягати фланелеву піжаму.

Апетит та харчування

Найбільш складно впоратися із поганим апетитом. Адже гарне харчування сприяє якнайшвидшому одужанню. Необхідно намагатися годувати малюка щогодини. Якщо дитина не може з’їсти всю порцію, її обсяг зменшують та збільшують кількість годівель. Під час хвороби не можна вводити до раціону жодних нових продуктів. Їжа має бути звичною, і краще, якщо переважно складатиметься з улюблених страв. Можна красиво оформити страви, щоб підняти дитині настрій та бажання з’їсти все, що лежить на тарілці.

Потрібно підтримувати в дитині бадьорість духу, не говорити в його присутності про хворобу, про те, що вона затягнулася і важко лікується. Малюк не повинен відчувати свою неповноцінність. Відноситися потрібно до нього з увагою, але не дозволяти маніпулювати собою, інакше дитина може стати егоїстичною, примхливою. Залишати дитину наодинці із самим собою та хворобою теж неприпустимо. Дозвілля хворої дитини має бути заповнене цікавою та нескладною діяльністю. А це цілком залежить від зусиль батьків.

Якщо малюк часто хворіє, то в період відновлення батьки повинні подумати, як зміцнити його здоров’я. Це може бути загартовування, плавання у басейні, заняття у гімнастичному залі.

Якщо Вам необхідно перевезти хвору дитину до лікарні або лікарні, то компанія Автомедик до Ваших послуг.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: