9 помилок про хвороби варикозне розширення вен

Хвороба «варикозне розширення вен» вражає вени, при якій збільшуються їх розміри, змінюється форма і знижується еластичність. Набряклі вени просвічують під шкірою у вигляді роздутих синюватих тяжів або варикозних вузлів. Шкіра над ними стоншується і легко пошкоджується. Варикозне розширення вен супроводжується набряками рук і ніг, особливо під кінець дня, а також сприяє появі тромбів. На сьогоднішній момент існує багато помилок про цю хворобу.

Варикозне розширення вен

Це досить поширена помилка. Варикозне розширення вен не просто косметична проблема. Більшість людей, які мають варикозні вени (опуклі вени на ногах, діаметр яких від 3 мм і більше), також мають венозну недостатність. Цілих 25% населення можуть страждати від цього стану. Це хронічне, прогресуюче захворювання, пов’язане з кровообігом часто є спадковим і посилюється при вагітності, професіях, які вимагають тривалого сидіння або стояння, і ожирінні. Часто люди з варикозним розширенням вен мають такі симптоми як біль, втома, набряки ніг наприкінці дня, свербіж і занепокоєння ніг.

Варикозне розширення вен не небезпечно

У той час як хвороба варикозне розширення вен рідко загрожує життю, але все ж якщо вени не лікувати, то вони можуть розриватися і кровоточити, може розвинутися флебіт (запалення вен), або сприяти розвитку тромбозу глибоких вен (DVT), який може бути смертельним. Близько 80-90% виразок на ногах викликані венозною недостатністю. На жаль, часто люди починають лікування тільки після того, як проявиться одне з перерахованих вище ускладнень.

Тільки жіноча проблема

Це правда – варикозні вени зустрічається майже в два рази частіше у жінок. Однак це захворювання не є рідкістю у чоловіків. Приблизно 25% страждають на цю недугу становлять чоловіки. Чоловіки, як правило, довше чекають перед тим, як звернутися за лікуванням і, як наслідок, отримують захворювання в більш складній формі. У більшості випадків чоловіки звертаються після перенесених ускладнень, і зазвичай після наполегливого навіювання їх дружин або матерів!
Варикозне розширення вен лікується тільки за допомогою оперативного втручання.
Це уявлення вже давно застаріло. Сьогодні в сучасній медицині є безліч мінімально агресивних методів лікування цієї хвороби. Прочитайте про це далі.

Лікування не покривається медичною страховкою

Багато хто дивується, дізнавшись, що лікування венозної недостатності, внутрішньовенне радіочастотне видалення, покривається більшістю медичних страховок. Це помилка походить від неправильного уявлення, що захворювання вен – просто косметична проблема. У той час як деякий лікування косметичне, таке як місцеве лазерне видалення і склеротерапійние ін’єкції для «павутини» вен, ендовенозное видалення для лікування венозної недостатності – немає.

Жити доведеться в компресійних панчохах

Компресійні панчохи дійсно забезпечують полегшення симптомів хвороби для пацієнтів, які страждають венозною недостатністю, і повинні використовуватися в першу чергу при консервативному лікуванні. Більшість хворих не відмовляються від носіння компресійних панчіх після лікування. Однак рівень розвитку сучасної медицини дозволяє значно зменшити або взагалі прибрати необхідність носіння компресійних панчіх для полегшення симптомів захворювання варикозного розширення вен.
Для лікування необхідна операція з видалення.
Операції з видалення ураженої вени були досить частим явищем в той час, коли не було ні одного мінімально агресивного методу лікування. Ці болючі операції виконуються в операційній під місцевою або загальною анестезією і вимагають від тижня до двох часу для відновлення. На щастя медицина навчилася боротися з цією недугою за допомогою безопераційних методів лікування, таких як радіочастотна облітерація.

Лікування вен є болючим

Більшість пацієнтів, які роблять операцію під місцевою анестезією, отримують мінімальний дискомфорт. Більш того, сучасні методи лікування дають змогу проводити всю процедуру лікування за 60-90 хвилин і повернутися до нормальної діяльності в той же день!

Місцеве застосування лазера допоможе зміцнити варикозні вени

Незважаючи на те, що даний метод лікування широко рекламується як відмінний засіб лікування хвороби варикозного розширення вен на ногах, лазерна терапія варикозу краще підходить для догляду за лицьовими або іншими венами вище діафрагми. Для великих варикозних вен ніг застосування лазера не є найкращим методом лікування. Для невеликих сіток судин найчастіше використовується склеротерапія – лікування, де лікарський препарат вводиться в просвіт судини для того, щоб закрити дрібні вени.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: