Що робити, якщо дитина впала з висоти?

Поява в сім’ї довгоочікуваного малюка вимагає від батьків постійної турботи і уваги. Але, тим не менш, дуже часто трапляються випадки, коли діти у віці до року, залишившись хоча б на кілька секунд без нагляду, здатні моментально впасти з висоти і отримати травму.
Наскільки небезпечні ці падіння, які можуть бути наслідки і що робити батькам в подібній ситуації?

Якщо дитина впала з висоти

Найголовніше, що потрібно засвоїти дорослим – це не піддаватися паніці і не кидатися у вир з головою в пошуках винних. Такі дії лише погіршать ситуацію і завадять оперативно прийняти правильне рішення. У ці моменти потрібно зосередитися на своїй дитині і спробувати зрозуміти ступінь отриманого удару. Їх може бути кілька.

Різновиди ударів:

  1. Незначна поверхнева травма. Якщо дитина після падіння, поплакала 5-15 хвилин, заспокоїлася, почала грати і посміхатися, як ні в чому не бувало, то, швидше за все, вона просто злякалася. І приводів для занепокоєння немає. В цьому випадку до лікаря можна не звертатися.
  2. Забій головного мозку. Це досить складна черепно-мозкова травма. Якщо малюк втрачає і довго не приходить до тями, не може простежити за рухається предметом, у нього помітно порушені дихання і серцевий ритм, значить, в цьому випадку мають місце серйозні пошкодження, що вимагають негайної медичної допомоги.
  3. Травма голови. Це явище супроводжується наступними симптомами: нудота, блювота, запаморочення, кровотеча з носа або вух, неадекватна поведінка, судоми, сонливість. Слід покласти дитину на бік, щоб уникнути попадання рідини в дихальні шляхи. І терміново кликати лікаря!
  4. Струс мозку. Якщо малюк впав і заплакав через якийсь час, а після впав і втратив свідомість, з’явилася блювота і неприродно зблідла шкіра – це перші ознаки струсу голови. Тому не потрібно втрачати дорогоцінного часу і соромитися зайвий раз покликати педіатра.
  5. Перелом черепа. Супроводжується закінченням крові або світлої рідини з носа або вух, а навколо очей утворюються сині плями. Це страшна травма, яка супроводжується важким самопочуттям дитини.
  6. Забій спини. Якщо дитина впала на спину, в даній ситуації потрібно голову і тіло особливо делікатно укласти на одну вісь, для того щоб уникнути додаткових травм, і терміново викликати карету швидкої допомоги.

У будь-якого батька травма власну дитину викликає виправданий страх, паніку і метушню. Багато хто намагається обійтися власними силами. Але дитячі травми бувають настільки підступні, що часто результати виявляються плачевними. Для того, щоб уникнути ускладнень, дорослим не потрібно боятися лікарні. Адже там ніхто нікого не стане утримувати насильно. У разі необхідності медики просто оглянуть малюка і за результатами обстеження призначать стаціонарне лікування або домашній спокій. Але звернутися в лікарню необхідно!

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: