Для яких цілей потрібні ортези

Ортез – це загальна назва для медичних пристроїв, які фіксують, що підтримують, розвантажують і коригувальних пошкоджені суглоби, м’які тканини і кінцівки.

Ортези

Проводиться безліч різновидів ортезів. Найпоширенішими видами цих виробів є:

  • Бандажі та корсети;
  • Фіксатори суглобів;
  • Ортопедичні устілки.

Однак найчастіше, словом «ортез» називають різного роду фіксатори суглобів. Їх основне призначення підтримувати травмовані кінцівки з зовнішньої сторони, сприяючи їх швидкому загоєнню або частково відновлюючи втрачені функції.

Ортез для нижніх кінцівок

Одним з найбільш поширених видів ортезов є фіксатор колінного суглоба. Загальновідомо, що травми коліна дуже погано піддаються лікуванню, і іноді єдиним способом позбутися від травми, є операція.

Оскільки це надзвичайно болюча процедура, а період реабілітації може становити не менше півроку, люди шукають спосіб частково повернути функціональність кінцівки без оперативного втручання. З цим завданням успішно справляється ортез для колінного суглоба.

Універсальних рекомендацій для вибору даного вироби немає і бути не може. Справа в тому, що при кожному захворюванні, показаний окремий вид фіксаторів, і правильно підібрати його може тільки лікар травматолог або ортопед.

В якості загальних рекомендацій можна порадити вибирати вироби відомих медичних компаній. При цьому ортез для щоденного носіння, повинен бути максимально легким і міцним. Якість матеріалів також має важливе значення. Огляд виробу ні в якому разі не повинні натирати шкіру і взагалі створювати будь-які незручності.

Бандажі на поперекову ділянку

Ще одним поширеним видом ортезов є бандажі та корсети на поперекову область. В цей вид входять післяопераційні і післяпологові бандажі, різні жорсткі корсети, використовувані як при травмах хребта, так і для його корекції і ортези, використовувані при грижах. Також до цього виду можна віднести білизна для вагітних.

У будь-якому випадку визначити який виріб потрібно саме вам, може тільки профільний фахівець. Вибирати, а тим більше купувати і використовувати ортези за порадою знайомих ні в якому разі не можна! У найкращому разі самостійно обраний виріб не принесе ніякої користі, а в гіршому – може завдати непоправної шкоди.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: