Інфаркт міокарда: дії, симптоми

Інфарктом міокарда називається гостре порушення кровообігу в серцевому м’язі з виникненням вогнищ некрозу. Небезпека стану в тому, що воно може привести до серйозних ускладнень, таких як:

  • порушення ритму серця;
  • зниження кров’яного тиску;
  • гостра лівошлуночкова недостатність;
  • кардіогенний шок;
  • раптова смерть.

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда вважається однією з форм ішемічної хвороби серця. При цій патології в артеріях органу порушується кровообіг і відповідно настає кисневе голодування.

Симптоми

До основних ознак інфаркту міокарда відносять:

  • Виникнення болю в грудях пекучого характеру, тривалістю більше 5 хвилин.
  • Іррадіація болю в ліве плече, ліву лопатку, ліву половини шиї або нижню щелепу, нижню частину грудної клітки і верхню частину живота.
  • Почуття страху, яким нерідко супроводжується напад.
  • Відчуття нестачі повітря, задишка, слабкість, холодний піт, нудота, яка виникає під час або після дискомфорту в грудній клітці.

Для всіх цих ознак характерний розвиток на тлі навантаження, як фізичної, так і емоційною.

Хворі стенокардією можуть помітити, що на відміну від звичайного нападу при інфаркті біль не знімається прийомом нітрогліцерину.

Дії при підозрі на інфаркт

Якщо раптово розвинулися ознаки інфаркту, навіть невеликої та середньої інтенсивності, але стихають протягом 5 хвилин, слід викликати швидку. Якщо такої можливості немає, попросити близьких відвезти до медичної установи. За кермо сідати самостійно категорично забороняється, якщо тільки немає іншого варіанту.

До приїзду лікарів необхідно починати вживати заходів. Прийняти підлогу таблетки аспірину, попередньо її розжувавши. Аспірин протипоказаний при непереносимості ацетилсаліцилової кислоти або гострого періоду виразкової хвороби.

Покласти під язик таблетку нітрогліцерину. . Після цього не вставати, не курити, не їсти і не пити. До протипоказань для прийняття нітрогліцерину відносять: виражений головний біль, гостре порушення зору, порушення координації рухів, запаморочення, знижений артеріальний тиск.

Далі необхідно сісти або лягти, звільнивши шию. Через 5-7 хвилин після прийому препаратів, при збереженні болів, прийняти ще одну таблетку нітрогліцерину. Якщо після цього виникла слабкість, пітливість, задишка прилягти і випити склянку води. Більше таблеток не приймати.
Постаратися заспокоїтися то приїзду допомоги.

Важливо. Якщо в громадському місці людині стало погано обов’язково необхідно викликати швидку допомогу і побути з ним до приїзду лікарів. При цьому звільнити шию, розстебнути комір і по можливості укласти.

Якщо працівники швидкої допомоги наполягають на поїздку в лікарню, то необхідно погоджуватися. У цьому випадку мова йде можете про порятунок життя.

Після інфаркту призначається дієта, зниження фізичних навантажень, обмежується сіль і виключається алкоголь і сигарети.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: