Перша допомога при вивиху

Перша допомога при вивиху

Перша допомога при вивиху дуже важлива, так як подібна травма хоч і часта і менш важка, ніж перелом, але все ж небезпечна. Вивих є зміщення суглобових кінців кісток, внаслідок чого суглоб перестає виконувати свою основну функцію. Часто, вивиху не надають особливого значення, але насправді, наслідки від такої травми можуть бути не легше, ніж від перелому. А в тому випадку, якщо пошкоджений великий суглоб, то наслідки для здоров’я можуть бути навіть більш серйозними.

Щоб розуміти суть проблеми і як можна допомогти, необхідно знати будову суглоба:

  • Він являє собою з’єднання кісток, яке забезпечує рух.
  • Суглоб утворюється суглобовими кістками.
  • Для амортизації вони покриті хрящовими тканинами. Це знижує навантаження тертя.
  • Суглобові частини кістки, по суті, перебувають суглобової сумці. Всередині неї знаходиться синовіальна рідина.
  • Зв’язки з’єднують всі складові.

 Перша допомога при вивиху

Вивих, як діагностувати?

Причиною вивиху, найчастіше стає різке і сильне вплив на суглоб. Зазвичай це також обумовлено тим, що вплив було в напрямку не властивому для природного руху суглоба. Через це суглобова кістка виходить зі звичного стану. Крім того, може статися пошкодження суглобової сумки і навіть розрив зв’язок і пошкодження нервових закінчень.

Ознаки, за якими можна самостійно діагностувати вивих:

  • Сильна і різкий біль в області суглоба.
  • Протиприродне положення.
  • Проблема з рухливістю, будь-які рухи супроводжуються болем.
  • Набряк м’яких тканин.
  • Візуальне зміна положення суглоба, що особливо помітно у постраждалих астенічного типу статури.

Подібні ознаки, можуть також свідчити про розтягнення зв’язок. Але, якщо Ви не впевнені в типі травми, то краще надати першу допомогу для більш важкого ушкодження. В даному випадку, краще перестаратися, ніж зробити недостатньо і піддати здоров’я небезпеки.

Перша допомога при вивиху: що не можна робити

Так, вивихи лікують і виправляють за допомогою вправляння. Але, до того як потерпілий буде доставлений до фахівця, ні в якому разі не можна робити це самостійно. Так як вправлення суглоба не лікар, може привести до ще більшої травми і негативних наслідків. Навіть якщо Ви бачили, як це робиться, то кожен випадок індивідуальний.

Крім того, заборонені будь-які жорсткі і різкі рухи. Так як є ймовірність не просто посилення травми, а повного руйнування суглоба. Також, якщо у Вас сталася травма, і Ви думаєте, що це вивих, не можна нехтувати медичною допомогою фахівців. Також, якщо Ви навіть можете рухати пошкодженим суглобом, все одно постарайтеся мінімізувати або повністю знерухомити.

Як надати долікарську першу допомогу?

В першу чергу потрібно знерухомити суглоб. Але, виключно в положенні, в якому знаходиться після травми. Не можна повертати або распрямлять кінцівку. Слід накласти шину (вона нічим не відрізняється від шини для фіксації кінцівки з переломом).

Якщо пошкодився тазостегновий суглоб, необхідно, щоб потерпілий прийняв горизонтальне положення. Пошкоджену ногу зафіксувати бинтом зі здоровою. Бажано відразу помістити великого з травмою тазостегнового суглоба на жорсткі імпровізовані носилки.

Необхідно прикласти лід, холодну пляшку або будь-який інший охолоджений предмет до ушкодженого місця, щоб трохи зняти біль і набряк. Після, зняти запалення і біль медикаментозно, наприклад, ібупрофен, парацетамолом або ж німесилом. Але тільки в разі надмірно сильного болю. Перша допомога при вивиху, може багато в чому допомогти якнайшвидшому одужанню.

 

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: