Пільги інвалідам в Україні

Інваліди – один з найбільш вразливих верств населення, тому держава всіляко піклується про людей з обмеженими можливостями надаючи різноманітні пільги та гарантії. Дана діяльність регламентується Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» № 875-XII, редакція від 20.01.2018 року. Щороку соціальні стандарти переглядаються, що призводить до появи нових бенефитов.

Пільги інвалідам в Україні

Пільги, передбачені для інвалідів I групи

На підставі Закону України, особа, яка є інвалідом першої може розраховувати на:

  • безкоштовні ліки та медикаменти на регулярній терапії в амбулаторії за рецептом лікуючого лікаря (якщо пенсійну допомогу не перевищує пенсійний мінімум або розмір інших соціальних виплат, передбачених замість пенсії);
  • знижку в 50% на ліки, виписані лікарем в рецепті, за умови лікування в амбулаторному порядку;
  • безоплатне користування соціальним і лікарським обслуговуванням (за наявності медичних рекомендації);
  • безкоштовне або часткова оплата технічних засобів (протезів, спецвзуття, колясок та інших засобів пересування і т.д.);
  • безкоштовно напрямок санітарно-курортне лікування (на підставі показань медичної комісії);
  • відсутність справляння плати за проїзд в громадському (виняток – метро) і приміському транспорті, а також знижка в 50% на залізничних і автобусних маршрутах всередині країни (з 1.10 по 1.05 ).

Пільги інвалідам в УкраїніКрім того, інваліди I групи мають право на удосконалення умов проживання поза чергою на підставі регламентованих законодавством показань, а також можуть використовувати на безоплатній основі радіо транслятори.

З більш детальним списком пільг для інвалідів I групи можна знайомитися в Законі України. Що стосується пільг на оплату комунальних послуг, то їх не передбачено. Виняток становлять люди, які отримали інвалідність першої групи за участю в бойових діях. Але в межах середніх норм споживання електроенергії, природного газу, води. Інші люди з обмеженими можливостями можуть оформити субсидію. Яка покриє більшу частину або всю суму комунальних послуг. Також варто відзначити, що виплати субсидії нараховуються виключно в рамках державно встановлених норм. Але якщо держава виплачує соціальну допомогу особам з інвалідністю, але при наданні субсидії допомогу анулюється.

Пільги, передбачені для інвалідів II групи

Привілеї матеріального характеру для інвалідів другої групи практично не відрізняються від пільг для інвалідів I групи. Вони мають такі можливості безкоштовного або на пільгових умовах отримання медикаментів, засобів вспоможения або пересування, транспортні та інші пільги.

Пільги інвалідам третьої групи

Найменшим пакетом державних пільг мають люди з третьою групою інвалідності. Для них не передбачені першочергове удосконалення побутових умов, а також безкоштовної можливості використання радіо трансляторів. Однак, всі інші доступні.

Пільги, передбачені для дітей-інвалідів

Статус дітей-інвалідів є довічним. І з березня 2018 роки не вимагає щорічного підтвердження медико-соціальної експертизи (МСЕ). А реєстр пільг аналогічний списку I групи інвалідів.

Варто відзначити, що при досить широкому переліку пільг, покладених для інвалідів можливе встановлення додаткових пільг для людей інвалідів в муніципалітеті тих населених пунктів, де вони зареєстровані.

Трудові гарантії держави для інвалідів

Якщо фізичне самопочуття дозволяє людині здійснювати трудову діяльність, то Кодекс Законів про Працю України регламентує їх діяльність. А також надає ряд гарантій.

Наприклад, людей з інвалідністю беруть без пробного періоду, якщо вони мають відповідний висновок МСЕ. Також за бажанням працівника з інвалідністю може встановлюватися неповний робочий день або часткова трудовий тиждень. А оплата проводиться згідно відпрацьованого часу. Людини з інвалідністю не можуть примусити до понаднормової роботи або роботи в нічний час. Відпустка людина з інвалідністю може брати в будь-який час. Навіть якщо від моменту оформлення не минуло шести місяців.
Відпустка може становити як мінімум 30 днів для інвалідів I і II груп. І не менше 26 календарних днів для інвалідів III групи. Якщо стан людини погіршився, і він більше не може продовжувати трудову діяльність згідно з робочим регламентом, то трудовий договір може бути розірваний в терміновому порядку.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: