Пристосування для лежачих хворих

Організація комфорту для лежачого хворого – необхідна частина не тільки для його зручності, але і для гарного самопочуття і настрою. Тому пристосування для лежачих хворих є обов’язковим атрибутом простору навколо. Крім того, вони здатні стати частиною реабілітаційної програми. Пристосування різного роду також дуже допоможуть тим, хто здійснює догляд за хворим і значно спрощують різноманітні маніпуляції.

Завдяки сучасному прогресу науки і техніки стало можливим виробництво пристосувань для лежачих хворих в широкому асортименті і функціонал.

Пристосування для лежачих хворих, основні види

1. Спеціалізовані медичні ліжка.

Наявність у хворого такому ліжку значно полегшить не тільки його життя, але і догляд за ним. Такі ліжка, на відміну від звичайних, складаються з декількох секцій, які можна піднімати або опускати залежно від необхідності. Крім того, вони мають поручні-обмежувачі, колеса для легкого пересування. Крім того, медичні ліжка можуть бути:

  • механічними – для зміни положення секції потрібна допомога сторонньої людини;
  • електричними – лежачий хворий самостійно може скорегувати зручний для нього кут нахилу підйомних секцій.

2. Матраци з компресором проти пролежнів.

Постійне перебування хворого в лежачому положенні загрожує  Пристосування для лежачих хворих освітою пролежнів. Для профілактики цього неприємного захворювання існують спеціальні матраци. Завдяки своїй будові (ячеічному, трубчаста, Балон, з обдувом і т.д.) створюється попеременное тиск на шкіру в місцях сильного зіткнення з поверхнею і тим самим виявляється масування.

3. Прікроватний тумби та столи.

Не варто недооцінювати ці пристосування для лежачих хворих. Дані атрибути меблів мають колеса для легкого пересування навіть самим хворим. Більш того, можна придбати комбінований варіант – стіл разом з тумбою. В такому випадку тумбу використовувати для зберігання медикаментів, книжок, журналів, предмети особистого користування, а стіл використовувати для прийому їжі або проведення різноманітних процедур.

4. Стійка для підтягування.

Якщо лежачий хворий володар медичної ліжка, то в її комплектації вона вже може бути. Якщо немає, то цю корисну дрібницю можна купити окремо. Стійки для підтягування можуть бути різних видів: мотузкові і м’які драбинки, підлогові і накроватним. Такі пристрої допоможуть піднятися самостійно в сидяче положення правильно розподіляючи навантаження.

5. Надувні ванни.

Найскладніший процес в догляді за лежачим хворим – це дотримання гігієни та купання. Найчастіше таких хворих миють частинами. Але для повноцінного купання були виготовлені спеціальні надувні ванни різних розмірів. Наприклад, невеликі – для миття окремих частин тіла, великі – для миття цілком. Такі ванни працюють за наступним принципом: на здуте виріб перекочують хворого, потім ванна надувається і наповнюється водою.

Крім перерахованих вище пристосувань для лежачих хворих існує цілий ряд всіляких допоміжних виробів: опори під спину, підйомники, підставки під крапельниці, мочеприемники, калоприймачі, подушки для ніг, дошки для пересадки, нагрудники, ремені-фіксатори та інші корисні пристосування.

Таким чином, сучасний ринок спеціальної медичної техніки наповнений різноманітними необхідними і полегшують догляд пристосуваннями для лежачих хворих. Підібрати для себе оптимальний варіант можна не тільки в залежності від функціональності, але і ціни.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: