Що таке хвороба Бехтерєва?

Хвороба Бехтерєва

Хвороба Бехтерєва – хронічне запальне захворювання суглобів, яке частіше вражає чоловіків, ніж жінок. Захворювання найчастіше починається у віці від 15 до 30 років. Однак через симптоми, що повільно розвиваються, його часто діагностують пізніше. У той же час рання діагностика (як і при більшості інших захворювань) допомагає зменшити наслідки та покращити перебіг хвороби.

У принципі захворювання проявляється скутістю суглобів, при якій м’які та гнучкі тканини (зв’язки, хрящі) заміщуються тканиною – кісткою.

Чинники ризику хвороби Бехтерєва

Причина захворювання поки що повністю не відома. Певну частку у розвитку хвороби грає спадковість. У 90% пацієнтів клітини позначені антигеном HLA-B27. Однак цей «напис» на клітині може бути прочитаний імунною системою як «власна клітина тіла – не атакувати!» Таким чином, має бути якийсь тригер, щоб імунна система почала сприймати запис на клітині HLA-B27 як виклик руйнування клітини. Ймовірно, це напад на організм бактерій, яка несе на своїй поверхні антиген, подібний до HLA-B27. Проти такої бактерії імунна система атакує неправильно. І під час цієї атаки починає «по неуважності» руйнувати власні клітини. Факторами ризику захворювання є спадковість у зв’язку із зовнішніми факторами (можливо, інфекція).

Профілактика хвороби Бехтерєва

Хворобу Бехтерєва поки що запобігти неможливо. Проте її можна вчасно діагностувати.

Перевезення хворих по Києву та Україні.

Ознаки та прояви хвороби Бехтерєва

Першими симптомами найчастіше є біль у ділянці крижово-тазостегнового суглоба (область під стегнами, з’єднання хребта з тазовим поясом). Хворі прокидаються (часто у другій половині ночі) із почуттям болючої скутості. Болісні симптоми, що посилюються, як правило, змінюються полегшенням протягом тижнів, місяців – але тільки тимчасово. Такий перебіг хвороби з часом (чергування хворобливих та безболісних періодів) також сприяє тому, що хворий важко звертається до лікаря пізніше.

Оскільки хвороба Бехтерева по суті є запаленням, вона також проявляється загальними проявами запалення, подібними, наприклад, до грипу (втома, температура, біль)
Запалення разом з болем може поширюватись по всьому тілу. Нарешті, вона може вражати великі суглоби (колінні, тазостегнові), хребет, дрібні периферичні суглоби (суглоби пальців), часто ущільнення спочатку хрящової сполуки ребер із грудиною, що перешкоджає глибокому диханню (біль у грудях при диханні) часто призводить до помилкового діагно. – захворювання легенів чи серця).

Якщо лікування почати надто пізно, це зазвичай призводить до згинання хребта, і пацієнт ходить згорбившись і нахилившись уперед.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: