Хребет людини

Як тільки наш далекий предок випростався і встав на ноги, то це унікальне досягнення, яке належить тільки людині, прославило його над усіма істотами на Землі, дало йому рухливість і вправність, які необхідні для того, щоб вижити на цій не дуже-то гостинній, повній небезпек планеті.

Хребет

Саме це досягнення дозволило людині панувати над іншими видами життя, «завоювати Землю». А тепер почати дослідження космосу, щоб завоювати і інші світи. Але, як і всюди в природі, за все доводиться платити. Хоча вчені сперечаються, сотні тисяч або мільйони років людина прямоходяча – homo erectus – з’явилася на світ. Цей унікальний продукт еволюції все ще вчиться прямоходінню!

У дитинстві кожна людина повторює еволюційний процес. Спочатку повзає, потім насилу встає, ходить, запинаючись. Потім все впевненіше, отримує можливість бігати. І все життя повинен приділяти постійну увагу своєю поставі – або страждати від болів в спині і пов’язаних з цим хвороб . Фольклор всіх народів асоціює «хребет» зі стійкістю, силою, непохитністю. Це інтуїтивне визнання тієї ключової ролі, яку відіграє спина в набутті і збереженні фізичного здоров’я. Здоров’я – це не тільки м’язова сила. Це чудовий стан всього тіла. Коли ваш організм здоровий і всі м’язи і органи нормально функціонують, ваше тіло стає генератором енергії і бадьорості. Здоров’я – це не просто хороший фізичний стан. Це більше, ніж відсутність хвороб. Це броня, неприступна для хвороб і тих прихованих, непримітних спочатку недуг, які, як терміти, підточують основи будинку по імені організм.

Роль хребта

А опорним стовпом цього будинку є хребет. Хребет відіграє ключову роль майже у всіх функціях людського тіла. Це основа скелета, системи кісток, яка надає тілу його форму. До хребту кріпляться великі і малі м’язи та сухожилля спини і живота. Вони відіграють істотну роль в збереженні прямого положення тіла і утримання на місці всіх життєво важливих органів. Та й самі ці органи теж підтримуються хребтом. У чотириногих тварин органи підвішені під зігнутим хребтом. Але у двоногої і двурукої людини їх утримує від дії тяжіння пряма спина. І в самому центрі цієї колони, що відходить безпосередньо від черепа, знаходиться захищений міцними кістковими хребцями спинний мозок. Це «контрольний центр» розгалуженої, складної мережі рухових і чутливих нервів, які відходять у всі частини організму.

Причини багатьох хвороб пов’язані з порушеннями в хребті. Наприклад, звичка до неправильної позі, різке несподіваний рух, вивих і розтягнення можуть змусити злегка зміститися хребець і притиснути нерв, який проходить через отвір в ньому. Таке защемлення нерва призводить до захворювання того органу або частини тіла, з якими цей нерв пов’язаний. З тих же самих причин часто порушується положення всього хребта. Він викривляється убік, вперед або назад. А це діє на інші кістки скелета, змушує розтягуватися або скорочуватися м’язи і зв’язки. Органи зміщуються, і тим самим виникають захворювання всього організму.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: