Серцевий напад. Симптоми і перша допомога

Серцевий напад

Серцевий напад є поширеним серед людей різного віку. І якщо людині, у якого почався напад не надати необхідну медичну допомогу, його серцевий м’яз може почати відмирати, що призведе до летального результату. Тому потрібно знати, як надати першу допомогу при такій ситуації.

Серцевий напад: симптоми

У нападу є кілька симптомів, на які потрібно звернути увагу. Якщо у вас є підозра, що людина відчуває себе погано, зверніть увагу на його поведінку.

  1. Поява болю в ділянці грудної клітки з лівого боку, свідчить про початок нападу;
  2. Рясне потовиділення;
  3. Приступ раптового страху;
  4. помутніння;
  5. Загальне відчуття слабкості, при якому людині важко стояти;
  6. Різке поява кашлю;
  7. Нудота і блювотний рефлекс.

Перша допомога

Важливо розуміти, що при появі серцевого нападу обов’язково потрібно викликати швидку допомогу, або доставити хворого до лікарні. Але перед цим потрібно надати першу допомогу, яка допоможе врятувати людині життя.
Для початку, розташуйте хворого в лежачому положенні, якщо це можливо. Дайте постраждалому спеціальну таблетку від захворювань серця. Такими є валідол, або нітрогліцерин. Для початку потрібно варто вдатися до валідолу, оскільки він не такий важкий для засвоєння. Але якщо не буде належного ефекту, через 10 хвилин потрібно прийняти таблетку нітрогліціріна. Він важче засвоюється, але краще допомагає.
Якщо напад не припиняється, або навпаки посилюється, то варто почати робити непрямий масаж серця. Разом з масажем бажано робити штучне дихання. Це потрібно чергувати.

Висновок

Але навіть якщо напад минув, і людина нормально себе почуває, йому все одно потрібно відвідати медичний заклад. Можливо, причиною послужило утворенню тромбів, або холестеринових бляшок. Потрібно в обов’язковому порядку пройти ретельний медичний огляд, для виявлення точної причини виникнення серцевого нападу. Тільки так можна попередити наступний напад.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: