Перевезення лежачих людей

Основне призначення медтаксі – перевезення лежачих людей з одного пункту призначення до іншого. Особливість доставки лежачих людей у тому, що перевезення хворих на звичайному транспорті може призвести до несприятливих наслідків. По-перше, хворий не зможе зайняти зручне становище, по-друге, під час навіть нетривалої поїздки може погіршитися його стан і знадобиться низка реанімаційних дій, які звичайна людина просто не в змозі зробити. А якщо йдеться про велику відстань, несприятливі погодні умови, обмеженість у часі, то ставати зрозуміло, що без медтаксі не обійтися.

Перевезення лежачих людей

Спеціалізований транспорт сконструйовано та оснащено таким чином, щоб забезпечити максимально комфортні умови в дорозі для пацієнта та супроводжуючих осіб. Найчастіше така послуга необхідна у таких випадках:

  • доставка пацієнта додому після перебування на тривалому стаціонарному лікуванні;
  • перевезення хворих із однієї медустанови до іншого;
  • транспортування за кордон або доставка для подальшої пересадки до аеропорту, на залізничний вокзал;
  • перевезення лежачих хворих з дому до стаціонару або в клініку на обстеження, яке не можна зробити, викликавши лікаря додому, наприклад, МРТ або УЗД.

Перевезення лежачих людей – як замовити медтаксі?

Більшість людей, вперше зіткнувшись із викликом спеціалізованого автомобіля, губляться і витрачають багато часу на пояснення нюансів або забувають озвучити важливі для хворого моменти. Тому необхідно підготуватися до дзвінка та мати перед собою такі дані:

  1. Адреса хворого та кінцевого місця доставки.
  2. Дату та час поїздки. При необхідності озвучте точний час, на який призначено процедуру в діагностичному центрі, також це важливо при відправленні поїздом або при доставці на літак.
  3. Необхідність у послугах санітара для транспортування хворого на машину та винесення з неї. Наявність у транспорті спеціально навченого персоналу (лікаря, медсестри, реабілітолога) під час поїздки.
  4. Діагноз, загальний стан хворого, наявність протипоказань. Якщо планується тривале перевезення, необхідний перелік ліків з рекомендаціями лікаря, які хворий приймає постійно.
  5. Кількість супроводжуючих та багажу.
  6. Вага хворого та необхідність у медичній техніці (носилки, каталка, інвалідне крісло).

Чим відрізняється послуга медтаксі від стандартних перевезень

Не всі люди можуть дозволити собі користуватися послугами звичайного таксі, не кажучи вже про спеціалізований медичний транспорт, який має більш високі тарифи. Іноді виникає спокуса заощадити та замовити Мінівен або найняти мікроавтобус, скориставшись пропозиціями служб міських таксі. Таке перевезення лежачих хворих скоротить ваші витрати на транспортування, але може призвести до ще більших витрат у майбутньому та дуже неприємних наслідків для вашого хворого.

При тривалому лежанні у людини починаються проблеми з судинами, шкірою, м’язами та кістками, тому незручне розташування тіла протягом навіть невеликого відрізку часу може погіршити наявні проблеми. Виникає ризик травмування в дорозі через відсутність у таксі спеціальних лежаків, крісел та фіксуючих пристроїв. Водій таксі не допомагатиме виносити та заносити хворого з дому в машину та назад. Така послуга є лише у медтаксі. Також на прохання родичів можна замовити для супроводу лікаря, який контролюватиме стан пацієнта під час поїздки та зможе за необхідності надати першу медичну допомогу або ввести підтримуючі препарати. Не заощаджуйте на здоров’ї своїх близьких, адже їм і так важко доводиться. Перевезення лежачих людей має здійснюватися згідно з певними нормами та правилами, з якими вас може ознайомити будь-який профільний лікар.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: