Що потрібно знати про ревматизмі?

Не всяка біль в суглобах – це ревматизм, і існує багато типів ревматизму. Узагальнена думка про ревматизмі може ввести в оману, оскільки неправильний (самостійний) діагноз ускладнює лікування. Ревматизм здатний стати важким захворюванням, яке здійснює нормальне життя неможливою як через фізичного болю, так і з-за її психологічного впливу; почуття безпорадності, відчаю і т. д.

Що таке ревматизм?

Загальним для всіх типів ревматизму є те, що вони викликають хронічний біль і щодо важко піддаються лікуванню. У той же час вони дуже поширені. Здебільшого, розпливчасті визначення ревматизму говорять про артрит, хворобливому запаленні суглобів. Насправді існує безліч типів ревматизму, включаючи артрит (запалення суглобів), біль в спині, хворобливі суглоби (артралгія), остеоартрит, безпосередньо ревматизм, пошкодження м’язів, пошкодження нервів і пошкодження внутрішніх органів. Як видно, хвороба не обмежується кістками і суглобами, але може вражати й інші органи. Причина запалення суглобів не завжди відома.

Група захворювань, також широко звана артритом, включає біль в суглобах, жорсткість суглобів, запалення суглобів і їх пошкодження. Це викликає повільне руйнування суглобів до такої міри, що хрящ може повністю зноситися, і кістки будуть знаходитися в прямому контакті. Не кажучи про те, що це вкрай болісно. Якщо у вас проблеми з ревматизмом, не покладайтеся на популярні визначення, а запитаєте лікаря, яка саме форма захворювання у вас. Тільки тоді ви зможете успішно його лікувати.

Що викликає ревматизм?

Хоча область ревматизму добре вивчена, вчені до цих пір не знайшли остаточної відповіді на питання, що конкретно його викликає, навіть якщо ми обмежимося тільки діагнозом «артрит». Одне з припущень – запалення викликано вірусом. У багатьох випадках у розвитку хвороби винні малорухливий спосіб життя і неправильне харчування, але з іншого боку, занадто велика спортивна активність і розумовий напруга також можуть провокувати утворення будь-якої форми ревматизму. Так що здебільшого у виникненні захворювання слід звинувачувати себе і свій спосіб життя.

Хворі на ревматизм часто посилаються на зміни погоди, тому що тоді їх проблеми помітно збільшуються. Вони також звинувачують, наприклад, у виникненні проблем множинні застуди в молодості. Зрозуміло, з віком ми все стаємо більш чутливими до різних змін в організмі, але зміни температури і тиску ніколи не є причиною захворювання. Насправді вони впливають тільки на вже наявне захворювання, і можуть зробити стан дуже важким.

Як полегшити і лікувати ревматизм?

Протизапальні препарати корисні для контролю і зняття болю, і, крім того, зменшуючи запалення, ми також уповільнюємо руйнування суглоба.

Здоровий спосіб життя з великою кількістю вправ і правильним харчуванням при ревматизмі – це не дрібниця, який лікарі постійно говорять пацієнтам. Слідуючи вказівкам лікаря, ми можемо самі сильно вплинути на хворобу; проблему дуже часто можна в значній мірі виправити. Однак, якщо ми проіґноруймо інструкції, у нас можуть з’явитися ускладнення.

Люди з надмірною вагою більш сприйнятливі до ревматичних захворювань, ніж люди з нормальною вагою, з одного боку, тому що вага чинить додатковий тиск на суглоби (особливо в стегнах і колінах), а з іншого, тому що вони часто неправильно харчуються. Було доведено, що втрата ваги всього на кілька кілограмів позитивно впливає на ревматичні проблеми.

Основні дієтичні рекомендації:

  • вживання різноманітних продуктів;
  • підтримання належного ваги;
  • вживання невеликої кількості жиру, цукру, солі і холестерину;
  • вживання фруктів, овочів та зернових продуктів;
  • відмова від вживання алкогольних напоїв;
  • вживання в їжу продуктів, що містять достатньо вітамінів і мінералів, включаючи кальцій.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: