Вакцина від короновіруса Moderna

Covid – 19 – найбільш масштабна проблема 21 століття, яку можна вирішити карантинними обмеженнями і використанням вакцин від коронавірусу, у тому числі вакциною Moderna. На даний момент це одна з небагатьох засобів на ринку, яке вже показало свою ефективність, в тому числі для дітей та вразливих груп населення.

Кому найбільш потрібна вакцина Moderna?

Існує перелік захворювань, які підвищують ризик летального результату від нового вірусу Covid-19. До таких відносяться:

 1. діабет;
 2. гіпертонія;
 3. астма;
 4. Захворювання органів дихання, печінки або нирок;
 5. Ослаблений імунітет;
 6. ВІЛ;
 7. Хронічні інфекції.

Крім того, лікарі рекомендують вакцинуватися тим людям, які вже перехворіли Covid-19, але після закінчення терміну до шести місяців після захворювання. Також використання вакцини Moderna рекомендується жінкам, що годують. При цьому, на період вакцинації лікарі не рекомендують припиняти грудне вигодовування, так як це може негативно позначитися на самопочуття і мами і дитини.

Незважаючи на те, що вагітні жінки також мають високий ризик ускладнень під час захворювання Covid-19, поки не інформації про те, чи підходить їм вакцина Moderna, так як її вплив на жіночий організм під час вагітності не повністю вивчено. Проте, вважається, що вона не повинна викликати специфічних побічних реакцій. Саме існують рекомендації проводити вакцинацію для вагітних жінок тільки після консультації з лікарем.

Чи існують протипоказання?

Як і в будь-якого іншого медичного препарату, вакцина Moderna, має власні протипоказання. По-перше, вона абсолютно не підходить тим людям, які мають важкі алергічні реакції на будь-яку складову продукту. Також проконсультуватися з лікарем потрібно тим, хто має критично ослаблений організм в результаті природного старіння.

Також з побоюванням слід вакцинувати дітей, які не досягли 18-річного віку, хоча недавні дослідження показали повну безпеку вакцини Moderna для людей цієї вікової категорії.

Етапи вакцинації за допомогою препарату Moderna

Для найбільшої ефективності рекомендується проводити вакцинацію в два етапи. Інтервал між ними повинен становити не менше 28 днів і не більше 42 днів. Інакше препарат може подіяти в повному обсязі або НЕ принести абсолютно ніякого результату.

Важливо також зауважити, що на обох етапах необхідно використовувати одну вакцину, інакше це може мати негативний вплив на організм людини.

Дослідження вакцини Moderna

Вакцина Moderna поки що не є частиною переліку виробів медичного призначення, яку рекомендують закупити для країн під час надзвичайної ситуації. Проте, дослідження, які проводилися над препаратом, довели повну відповідність світовим стандартам якості медичних препаратів. Крім того, вакцина Moderna схвалена Європейським агентством з лікарських засобів і має дозвіл на використання у всіх країнах.

Дослідження і спостереження за дією вакцини на людину проводиться і зараз. Саме тому людям, які прийняли препарат, рекомендують залишитися в місці проведення процедури на 15 хвилин для виявлення можливих алергічних реакцій. У разі виникнення таких лікар падає першу допомогу і скасовує подальшу вакцинацію.

Крім того, при проведенні дослідження з першими добровольцями, за станом людей велося безперервне спостереження. Таким чином, було доведено, що ефективність вакцини Moderna досягає 92% у випадках проведення двох етапів процедури з перервою в 14 днів.

Вплив вакцини на мутації, зараження і передачу вірусу

Вакцина Moderna є повністю сертифікованим препаратом. Найбільш сучасні дані говорять про те, що вона може впоратися з більшістю мутацій вірусу. Але вивчення Covid-19 і противірусних препаратів триває і досі, а тому, дані про ефективність цієї вакцини в майбутньому невідомі.

Крім того, в дослідників є не всі дані, які підтверджують, що вакцина є профілактикою для запобігання передачі вірусу від вакцинованого людини до нещеплених особі. Точно відомо, що імунітет після використання препарату триває кілька місяців. Подальша поведінка вакцини Moderna в людському організмі поки не відомо.

Саме останній пункт є вирішальним для того, щоб лікарі та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала, крім вакцинації, використовувати і інші засоби захисту від Covid-19. Наприклад, найбільш ефективними вважаються ще й:

 1. Використання масок;
 2. Збереження соціальної дистанції;
 3. Часте миття рук;
 4. Дотримання респіраторного етика і кашльовий гігієни;
 5. Провітрювання приміщення;
 6. Часте перебування на свіжому повітрі далеко від великих скупчень людей.

Вакцина Moderna є ефективним засобом боротьби з вірусом, однак, у всьому потрібно покладатися на себе. Будьте обережні, дотримуйтесь правил і тоді будь-яка хвороба обійде вас стороною.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: